Tetovania na pracovisku

Tetovania na pracovisku

Tetovanie má pôvod na ďalekom východe, kde bolo veľmi populárne v kultúrach Japonska, Číny a Filipín.

22.06.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Počas Druhej svetovej vojny tetovanie stratilo popularitu, keď boli židia tetovaní číslami. V období socializmu tetovania tiež neboli príliš akceptované. Spájali sa s kriminalitou a považovali sa za prejav kriminálnej minulosti. Celkovo boli spoločnosťou zavrhované a netolerované.

 

Dnes stále existujú zamestnávatelia, ktorí majú voči tetovaniam predsudky. Považujú ich za znak neprofesionality zo strany zamestnanca, najmä ak je viditeľné. Pre niektorých zamestnávateľov môžu tetovania zamlžovať skutočnú hodnotu pracovníka, pretože sa viac sústreďujú na jeho vzhľad než na vzdelanie alebo skúsenosti.

 

Mnohí pracovníci musia dnes na pracovisku prekrývať svoje tetovania, či už pracujú vo verejnej správe, zdravotníctve alebo iných odvetviach. Je zrejmé, že aj v súčasnosti pretrvávajúce predsudky a stereotypy prekážajú mnohým pracovníkom pri hľadaní zamestnania alebo pri zotrvaní v ňom.

 

Tetovanie je dnes forma umenia, prejav náboženských presvedčení alebo vyjadrenie osobných hodnôt a myšlienok. Potrvá ešte nejaký čas a niekoľko generácií, kým sa predsudky voči tetovaniu úplne stratia zo spoločnosti a povedomia zamestnávateľov.

 

V závere je dôležité si uvedomiť, že tetovanie na koži neznamená automaticky nebezpečenstvo alebo zlú pracovnú morálku. Je to len individuálna voľba a prezentácia osobnosti jednotlivca. Pokiaľ tetovania nie sú obsahovo nevhodné, mali by sme ich tolerovať a postupne ich začať vnímať ako bežnú súčasť človeka.

 

Hodnotenie

Tetovania na pracovisku
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma