3 dôvody, prečo pridať online kurzy do svojho životopisu

3 dôvody, prečo pridať online kurzy do svojho životopisu

Čo by som do životopisu ešte mohol pridať, aby bol dokonalý?

07.09.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Každý, kto si hľadá prácu sa pýta to isté: čo by som do životopisu ešte mohol pridať, aby bol dokonalý? Odpoveď je jednoduchá: online certifikáciu. Nič totiž lepšie nepreukáže, že máte o túto pozíciu naozaj záujem, ako keď venujete svoj voľný čas vzdelávaniu o nej, prípadne o danej oblasti, kde sa chceš zamestnať.

 

Po absolvovaní online kurzu absolvent získa certifikát, a čo s ním ďalej? Najlepšie využitie preň je samozrejme začlenenie do svojho životopisu. Prečo by si to mal skúsiť aj ty a ako ti certifikát pomôže v získaní vysnívanej práce?

 

 

Téma na pohovor

 

Ak už máš svoj certifikát a online kurz v životopise, je možné, že na pohovore sa ťa naň zamestnávateľ opýta, takže si priprav múdre odpovede. Napríklad sa môže spýtať, prečo si si zvolil takýto typ kurzu, alebo ako by si ho vedel využiť v praxi? Keďže ti kurz poskytne tému, je hneď možné nadviazať prijemný rozhovor so zamestnávateľom.

 

Každý kurz sa počíta?

 

Dobrou radou je tiež premyslieť si, ktoré certifikáty sú relevantné k práci, o ktorú sa uchádzaš. Napríklad ak sa chystáš zamestnať ako programátor, je asi zbytočné aby si zadával certifikát z antického umenia. Avšak do životopisu nemusíš zadávať iba priamo kurzy s témou svojej práce, mnoho firiem hľadá ľudí s rozhľadom. Je však dôležité vedieť obhájiť si relevantnosť svojho školenia. Napríklad, ak je niekto grafikom a spravil si kurz antického umenia, je možné, že si to obháji tým, že ho antické umenie inšpiruje a čerpá z neho námety pre svoju grafickú tvorbu. Aj takto môžeš zapôsobiť.

 

Certifikátom dokazuješ, že ťa niečo zaujalo

 

Pravda je taká, že veľa ľudí svoj voľný čas skôr prerelaxujú a nevyužijú na hlbšie vzdelávanie. Je tu potom nejaká tá hŕstka ľudí, ktorí by sa radi naučili niečo nové -  z ich odboru a možno niečo úplne iné. V každom životopise vyznie absolvovanie tohto moderného vzdelania online dobre, pretože ukazuje, že si sa do témy naozaj dostal a veľmi ťa baví a chceš vedieť viac. To poteší každého zamestnávateľa. Taktiež poukážu na to, že sa rád učíš nové veci a stále na sebe pracuješ. Aj to ti môže pomôcť pri hľadaní práce!

 

Oplatí sa certifikáty pridať do svojho životopisu?

 

Určite áno, pretože poukážu na tvoje záľuby, zároveň aj na tvoj charakter, pretože napríklad popri zamestnaní si robiť ešte aj kurzy môže byť niekedy náročné. Každý zamestnávateľ si určite váži zamestnancov, ktorí sa neštítia aj po nájdení práce stále na sebe pracovať.

 

Hodnotenie

3 dôvody, prečo pridať online kurzy do svojho životopisu
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma