Joga pre začiatočníkov - Benefity a štýly jogy?

Joga pre začiatočníkov - Benefity a štýly jogy?

Joga nie je žiadnym novým trendom, no stále si nachádza viac a viac priaznivcov. Joga býva veľmi prospešná celkovo pre zdravie

28.05.2021 | PoctiveSEO.sk | gamaya.sk

Máte aj vy chuť začať s jogou?Tu je niekoľko základných informácií, ktoré by ste o joge mali určite vedieť.

Benefity jogy

Dnes sa joga cvičí už po celom svete a mnohí môžu z jej výhod profitovať.

Joga vám môže pomôcť:

zlepšiť flexibilitu a rovnováhu,

zvýšiť svalovú silu,

znížiť stres, úzkosť, chronické bolesti či depresie,

zlepšiť kvalitu spánku a celkovú pohodu. 

 

Jednou z najväčších výhod jogy je pravdepodobne to, že môže poskytovať tréning s minimálnym dopadom na celé telo. Niektoré pózy pomáhajú zvýšiť pevnosť vašich paží, ramien, chrbta, brucha a bokov.

 

Vedeli ste, že joga môže zvýšiť aj pružnosť vašej pokožky aj pleti a tým netreba riešiť prípadnú aplikáciu kyseliny hyalurónovej?

Čo treba vedieť predtým, ako začnete s jogou?

Či už sa chystáte do jogového štúdia alebo si natiahnete jogovú podložku u vás doma, je treba si uvedomiť niekoľko vecí:

Joga môže byť aj pre vás. Nemusíte byť úplne vo forme ani nemusíte mať určitú úroveň flexibility. Na joge je úžasné to, že cvičenia robíte tak a iba vtedy, aby ste sa vy a vaše telo cítili pohodlne.

Nezabudnite na tekutiny. Tak, ako pri každom cvičení a športe, pred hodinou, počas nej a po nej je dôležité telo hydratovať vodou.

Doprajte si zdravé občerstvenie - napríklad banán a niekoľko mandlí alebo tvaroh a bobule. Dodajte telu dostatok energie bez toho, aby ste sa cítili plní.

Štýly jogy. Hatha joga, Bikram joga, Aštanga joga, Iyengar joga, Vinyasa flow joga, Power joga, Joga pre tehotné, Hot joga, Karma joga, tvárová joga...Áno zoznam druhov a štýlov jogy je naozaj dlhý. Preto môže byť ťažké vybrať si. Zamyslite sa, ale aké sú vaše dôvody, pre ktoré chcete začať cvičiť.

 

Tip: Ak ste jogu nikdy neskúšali, možno by ste sa mali na začiatok vyhnúť svižnej Power joge a Birkam joge, ktorá sa cvičí pri vysokej teplote.

 

Vyskúšajte rôzne štýly, len tak zistíte, čo vám najlepšie vyhovuje. 

Ešte stále si myslíte, že joga je náročná? Tento druh cvičenia má rôzne podoby, prináša vám výhody. Cvičiť môžete začať sami doma, prihlásiť sa na rôzne kurzy alebo požiadať o pomoc inštruktora jogy.

 

Hodnotenie

Joga pre začiatočníkov - Benefity a štýly jogy?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma