Prečo by si mal každý deň prečítať aspoň jednu stránku z knihy!

Prečo by si mal každý deň prečítať aspoň jednu stránku z knihy!

Odhalíme aký dopad má čítanie na tvoj mozog ale aj život!

14.10.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Mnoho ľudí odrádza čítanie kníh – buď kvôli netrpezlivosti alebo je to nuda. Ale naozaj je? Čítanie kníh nemusí byť hneď tvoj koníček, ale je dobré to aspoň zvážiť. Aké pozitívne účinky má čítanie kníh na náš zdravotný stav?

 

Stimulácia mozgu

Štúdiá potvrdili, že čítanie je akoby prevencia proti mentálnym chorobám v neskoršom veku. Ide o to, že čítaním si mozog precvičíš – funguje to na podobnom princípe ako cvičenie v posilňovni. To napokon znamená, že človek, ktorý počas života aktívne číta, je neskôr menej náchylný na choroby typu demencia alebo alzheimerova choroba. Je dôležité si uvedomiť, že netreba dbať iba o fyzické zdravie, ale aj to mentálne a k tomu nám dopomáhajú aj knihy.

 

Zlepšuje pamäť a podporuje kreativitu

Čítanie kníh je niekedy komplikované – najmä ak sa v románe nachádza mnoho generácií a je treba zapamätať si mnoho mien a detailov. Je to však veľmi dobré precvičovanie pamäte.

Samozrejme, počas čítania je tiež potrebná vizualizácia – postáv, ich oblečenia, prostredia, kde sa dej odohráva a podobne. Týmto spôsobom sa dá trénovať kreativita a fantázia.

 

Rozširuje slovnú zásobu

Každou knihou sa nám rozširuje slovná zásoba a vytvárajú nové slovné spojenia. Veľmi výhodné je to práve, keď sa učíš cudzí jazyk. Na začiatok je dobré nájsť si jednoduchú poviedku a začať prekladať!

 

Znižuje stres a depresiu

Knihy vytvárajú nové svety, svety fantázie – kde sa môžeš dostať iba ty sám počas toho ako knihu čítaš. Knihy vedia jedinca vytiahnuť z reality a pohltiť do deja. Vďaka tomuto spôsobu dokáže človeka zrelaxovať – najlepšia terapia podľa nás je kniha, dážď a horúci čaj!

 

Vzdelávame sa

Každá kniha v sebe nesie kúsok poznania – tým nás núti myslieť a zamýšľať sa nad dejom, nad osudom postáv, ktoré v knihe sú. Ako raz povedal slávny Denis Diderot: Nebojte sa človeka, ktorý prečítal mnoho kníh, ale toho, ktorý prečítal iba jednu.  To znamená, že knihy z nás robia ľudí vzdelanejších, tolerantnejších, ale ako narážame v našom článku, aj zdravších ľuďmi pre spoločnosť. 

 

Ako si sa rozhodol? Stojí za to začať čítať? Podľa nás áno. Ak máš záujem, prečítaj si celý článok na našom portáli Brigada.sk - Spravodajstvo !

Hodnotenie

Prečo by si mal každý deň prečítať aspoň jednu stránku z knihy!
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma