Usporiadaj si svoj deň a práca ti pôjde od ruky

Usporiadaj si svoj deň a práca ti pôjde od ruky

Ako nám každodenný plán vie pomôcť pri home office

09.03.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Práca z domu sa síce nezdá, ale je veľmi náročná. Keďže sa pracuje v pohodlný domova je vysoká šanca, že nás niečo začne rozptyľovať – či rodina, domáci miláčik, domáce práce a podobne. Navyše, každodenný stereotyp je zabijak motivácie, inšpirácie a chute do práce. Pracovné prostredie má svoje čaro, aj keď sa musí skoro ráno vstávať, máme priestor sa v ňom sústrediť a koncentrovať sa čisto na zadané úlohy.

Čo nám však môže pomôcť v domácom prostredí?

 

 

Kalendár alebo diár

V riešení všetkých povinností potrebujeme systém! Ten je možné si načrtnúť v diári alebo kalendári. Je úplne jedno či ho budeš mať v počítači, mobile alebo klasicky v papierovom vydaní. Jeho účel bude naplnený tak či tak – budeš ho používať na zapisovanie všetkých vecí, ktoré ťa čakajú. Vďaka tomu nezabudneš, čo ťa každý deň alebo týždeň bude čakať.

 

Urči si priority

Vždy musí byť nejaká priorita – v práci alebo v škole. Najprv je potrebné poznať deadline svojich úloh. Úlohe, ktorá mať byť dokončená najskôr, budeš venovať tým pádom najviac času. Rozfázuj si svoju prácu na menšie celky, ktoré budeš postupne plniť. Urči si tiež približný časový rozsah, teda koľko ti jednotlivé časti zaberú. Ak sú niektoré deadliny určené na jeden deň, budeš potrebovať popremýšľať, ktorá z úloh je pre teba náročnejšia, prípadne, ktorá ti potrvá dlhšie a na tej pracuj ako prvej.

 

Naplánuj si aj časovú rezervu

Ak máš už vymedzený čas na jednotlivé úlohy, začni, čo najskôr. Nepremýšľaj nad tým, že máš ešte čas a máš celý deň na prokrastináciu. Viac sa oplatí, ak svoje povinnosti splníš hneď a dopraješ si potom vytúženú pohodu a prípadne aj jeden deň navyše na prekontrolovanie.

 

 

Celý článok nájdeš na našej stránke Brigada.sk!

 

Hodnotenie

Usporiadaj si svoj deň a práca ti pôjde od ruky
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma