3 hlavné benefity dobrovoľníctva

3 hlavné benefity dobrovoľníctva

Rozmýšľaš nad pridaním sa k dobrovoľníkom, ale stále váhaš?

08.06.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Dobrovoľníctvo znamená odvádzať prácu na základe svojho slobodného rozhodnutia bez nároku na mzdu. Dobrovoľníctvo ti síce neprinesie zárobok, ale prinesie ešte viac benefitov pre tvoj kariérny život, zdravie a psychiku. 

 

Dobrovoľníctvo podporuje kariérny rozvoj 

Rovnako ako brigády, tak aj dobrovoľníctvo je pre mladých ľudí a študentov vhodnou voľnočasovou aktivitou, ktorá im pomáha rásť ako v osobnom tak aj kariérnom živote. Dobrovoľníctvo so sebou prináša prácu v tíme a neustále nové kontakty. Tímy väčšinou tvoria rôzne vekové skupiny, ľudia s rôznou profesiou a pod. Práve vďaka tomu sa potenciál mladého človeka môže stále rozvíjať, nabrať nové skúsenosti a vedomosti. 

 

Dobrovoľníctvo a socializácia

Napraviť môže taktiež škody po pandémii, akými sú chradnúce komunikačné schopnosti mnohých, čo sa izolovali. Ľudia pre kompletné zdravie potrebujú druhých ľudí, pobaviť sa nielen o práci, ale aj o veciach na ktorých im záleží. Pridaj sa do partie dobrovoľníkov s rovnakými hodnotami a názormi ako ty. 

 

Dobrovoľníctvo robí ľudí šťastnejšími a zdravšími 

Dobrovoľníctvo má pozitívny vplyv na zdravie fyzické aj psychické. Keďže podporuje socializáciu, zlepšuje aj pscyhický stav. Okrem iného, práve pomoc bez nijakého nároku na odmenu a pod, prináša pocit zadosťučinenia a zvyšuje sebavedomie. Vďaka dobrovoľníctvu ľudia objavili svoje pozitívnejšie stránky a viac upustili od negatívnych emócií, ako je hnev, smútok, úzkosť alebo stres. Dávať ľudí robí šťastnejšími, než brať a kupovať. 

 

Dobrovoľníctvo môžete prijať pri štúdiu a rovnako tak aj pri práci na plný úväzok. Je to skvelý spôsob, ako si prevetrať hlavu a prísť na nové myšlienky. Zlé nálady a stres z práce jednoducho vymeníte za dobrý pocit z pomoci tým, ktorí to naozaj veľmi potrebujú, či už ľuďom, zvieratám alebo prírode.

 

Hodnotenie

3 hlavné benefity dobrovoľníctva
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma