9 vecí, ktoré by ste mali vedieť o mačkách pred kúpou

9 vecí, ktoré by ste mali vedieť o mačkách pred kúpou

9 vecí, ktoré by ste mali vedieť o mačkách predtým, ako si jednu kúpite

27.03.2021 | PoctiveSEO.sk | www.caskrmeni.cz

Mačky sú skvelými domácimi spoločníkmi. Dokážu sa s vami maznať, čo vám pomôže dokonale relaxovať po náročnom dni. Ak uvažujete o zaobstaraní mačky, tu je niekoľko vecí, ktoré musíte vedieť predtým, ako si jednu kúpite.

 

1. Kúpa domáceho zvieratka je doživotný záväzok. Mačky sa môžu dožiť až 20 rokov, preto zvážte či ste schopný sa po celý tento čas o zviera starať. Nie tak, ako keď majitelia psov ich nechávajú na retazi.

 

 

2. Mačku je lepšie nechať vykastrovať, najmä vtedy ak bude tráviť väčšinou času von. Očkovanie taktiež bude chrániť mačku pred možnými infekciami a chorobami.

 

 

3. Na brúsenie pazúrikov zaobstarajte škrabadlá pre mačky. Pazúre pravidelne strihajte.

 

 

4. Vytvorte mačke miesto, kde si môže odpočinúť a, kde nebude vyrušovaná okolím. Aj mačky potrebujú svoj pokoj.

 

 

5. Aby vaša mačka mala, kde vykonávať svoju potrebu, je potrebné zakúpiť mačaciu toaletu. Mala by byť v jednej špecifikovanej oblasti domu a nemali by ste je prenášať z miesta na miesto. Podstielku musíte pravidelne čistiť.

 

 

6. Stanovte presný čas kŕmenia. Mali by ste to robiť s akýmkoľvek domácim miláčikom, aby vedeli, že existuje pravidelný čas kedy dostanú krmivo. O druhu krmiva sa môžete poradiť s veterinárom, aby mačka dostala, čo potrebuje. Majte na pamäti, že existujú potraviny, ktoré sú nebezpečné a môžu ohroziť tráviaci systém mačky.

 

 

7. Pravidelne sa o mačku starajte. Mačky môžu byt' niekedy náročné a svojej starostlivosti venujú veľa času. Kefovanie mačky vás zbaví prebytočných chlpov a zabráni tomu, aby sa lepili na vašom nábytku.

 

 

8. Držte mačku, čo najviac vo vnútri. Aj keď sa hovorí, že mačky v noci nespia, nie je rozumne riešenie nechať ich pobehovať po vonku. Môže to byt' nebezpečné a navyše sa môže mačka nakaziť rôznymi chorobami a parazitmi.

 

 

9. Pravidelne navštevujte veterinára. Ak chcete mať zdravú mačku a zabrániť problémom či chorobám, pravidelnou návštevou u veterinára tým môžete predísť. Absolvujte aspoň ročnú prehliadky a kontrolujte jej zdravotný stav.

 

 

Tip: Ak máte deti, vlastnenie domáceho zvieratka, je skvelý spôsob, ako ich viesť k zodpovednosti a starostlivosti o druhých. 

Hodnotenie

9 vecí, ktoré by ste mali vedieť o mačkách pred kúpou
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma