Vyššia bezpečnosť na cestách a lepšia viditeľnosť

Vyššia bezpečnosť na cestách a lepšia viditeľnosť

Vyššia bezpečnosť na cestách a lepšia viditeľnosť vďaka reflexným prvkom?

26.03.2021 | PoctiveSEO.sk | www.altima.sk

Väčšia viditeľnosť v cestnej premávke znamená aj väčšiu bezpečnosť. Bez ohľadu na to, ako cestujete a kam idete - zviditeľnite sa.

 

Chodci a bežci

 

Tí, ktorí sú nosia tmavé oblečenie môžu byt' za šera, za zhoršenej viditeľnosti alebo v noci ľahko prehliadnutí inými účastníkmi cestnej premávky.

 

 

Svetlé oblečenie a neónové farby zlepšujú viditeľnosť. Preto, ak ste pešo, je najlepšie zviditeľniť sa reflexnými materiálmi a svetlým oblečením, ako sú napríklad reflexné náramky, ale aj dáždniky s reflexným materiálom. 

 

Viditeľnosť na skútroch, bicykloch a skateboardoch

 

Každý, kto v noci jazdí na skútroch, skateboardoch alebo korčuliach na cyklistických chodníkoch, alebo na ceste a za zhoršenej viditeľnosti, musí byť vybavený základným zariadením a svetlom, ktoré bude vpredu aj vzadu svietiť. Pre väčšiu bezpečnosť na cestách využite reflexné pneumatiky svetlé oblečenie, svetlé farby, svetelná vesta alebo rukavice. 

 

Deti a bezpečnosť na cestách

 

Cesta do školy je pre deti dôležitá, najmä vtedy ak ich chcete viesť k samostatnosti. Preto je dôležité, aby ich cesta bola bezpečná. Vďaka ľahkému oblečeniu a reflexným prvkom budú pre ostatných členov cestnej premávky viditeľné. Využiť môžete reflexne vesty pre tých najmenších alebo ozdobiť ich batohy pomocou reflexných materiálov a doplnkov.

 

Deti by sa mali oboznámiť aj s pravidlami. Rodičia by mali svojim deťom vysvetliť všetky dôležité základné pravidlá prechodu cez ulicu a trénovať ich s nimi. Pravidlá sú stále rovnaké: zastaviť na okraji chodníka, pozeriet sa doľava a doprava, počúvať a cez cestu prejsť, až, keď sa nepribližuje žiadne vozidlo alebo auto nezastavilo.

 

Tipy na záver

Na bicykli, motorke a pešo: noste svetlé materiály a reflexné pásky a oblečenie

Vybavte váš bicykel svetlami

V auta a motorky by mali mať zapnuté svetlá a udržiavať čisté osvetlenie

Na skútroch a skateboardoch používajte svetlá v noci aj pri zhoršenej viditeľnosti

 

Hodnotenie

Vyššia bezpečnosť na cestách a lepšia viditeľnosť
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma