Ako bojovať proti nedeľnej neuróze ?

Ako bojovať proti nedeľnej neuróze ?

Nedeľnú neuróru viacerí dobre poznáme, niektorí o nej len počuli no druhí ju dokonca aj zažívajú.

20.02.2024 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Stres z predchádzajúceho pracovného týždňa je pre mnohých bežnou súčasťou nedele. Zatiaľ čo niektorí s týmto stavom dokážu úspešne zápasť, iní sa vedia len veľmi ťažko vyhnúť úplnej nervozite a úzkostiam. Syndróm nedeľného večera môže zničiť radosť z prežitých chvíľ počas víkendu a taktiež aj výrazne znížiť motiváciu potrebnú na začiatok nového pracovného týždňa. Ak pociťujete strach, negatívne myšlienky a úzkosť každú nedeľu, je možné, že aj vy trpíte týmto syndrómom.

 

Nedeľná neuróza sa prejavuje u každého trochu inak. Obvykle však začína v popoludňajších hodinách a postupne naberá na intenzite. Väčšinou ide o stres z pracovných a školských povinností alebo strach že stratíme voľný čas. Našťastie však existujú spôsoby, ako s týmto stavom úspešne zápasit.

 

Čo tak nový životný impulz ?

 

Pokles nálady na konci víkendu môžete pociťovať v dôsledku toho, že cítite, že vášmu životu chýba vyššie plnenie alebo ciele za ktorými chcete smerovať. Pravdepodobne vás momentálne zamestnanie neuspokojuje a nemotivuje, pociťujete nudu a necítite sa byť dostatošne naplnený. Možno je na čase poobzerať sa po nových kariérnych možnostiach alebo sa zapojiť do nejakého vzdelávacieho kurzu.

 

Hodnotenie

Ako bojovať proti nedeľnej neuróze ?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma