Nahradí AI ľudí v pracovnom prostredí ?

Nahradí AI ľudí v pracovnom prostredí ?

Nástupom umelej inteligencie sa výrazne mení spôsob akým pracujeme a plníme povinnosti. Dokáže nás ale úplne nahradiť ?

09.02.2024 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Zmeny v technológiách vplývajú na pracovnú sféru nášho života a vo veľkej miere vytvárajú aj spoločenské zmeny. Práve to má za následok, že tradičné pracovné prostredie ide do úzadia. Je to spôsobené v dôsledku automatizácie a digitalizácie. To čo bolo ešte pred pár rokmi nepredstaviteľné, sa dnes už považuje za takmer bežné.

 

V tomto článku sa pozrieme na smer, ktorým sa uberá pracovné prostredie budúcnosti, a preskúmame, ako tieto zmeny ovplyvnia spôsob, akým pracujeme.

 

Nástupom umelej inteligencie sa výrazne zmenil spôsob akým vykonávame našu prácu a plníme rôzne pracovné úlohy. Umelá inteligencia nas bez problémov zvládne nahradiť v plnení rutinných úloh, ktoré nie sú náročné ale vyžadujú si množstvo času.Práve to zamestnancom otvára cestu k viac kreatívnym a strategickým aspektom pracovných povinností čo zvyšuje ich hodnotu a prínos pre organizáciu.

 

Vďaka umelej inteligencií sa síce práca zamestnancov stáva náročnejšou no zároveň aj zaujímavejšou, prínosnejšou a obohacijúcejšou.

 

Je zjavné, že nás umelá inteligencia dokáže v niektorých aspektoch našej práce nahradiť no je nesmierne dôležité v organizáciách zanechať aj ľudský rozmer. Ľudia majú oproti umelej inteligencii nezameniteľné vlastností ako je empatia, kreativita a schopnosť riešiť etické otázky, ktoré sú stále kľúčové pre úspech a etickosť každej organizácie.

Hodnotenie

Nahradí AI ľudí v pracovnom prostredí ?
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma