Ako bojovať s prokrastináciou?

Ako bojovať s prokrastináciou?

Ak často veci odkladáte na neskôr a prokrastinácia sa stáva vašou rutinou, nie ste sami.

14.06.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Toto je bežný problém, s ktorým sa stretáva takmer každý z nás. Avšak existujú spôsoby, ako prokrastináciu prekonať a efektívne využiť svoj čas. Tu je niekoľko praktických rád, ktoré vám môžu pomôcť:

 

Identifikujte zdroj prokrastinácie

 

Jedným z hlavných zdrojov prokrastinácie v dnešnej dobe sú sociálne siete. Ich užívaním strácame hodiny, nevedomky plytváme časom, ktorý by sme mohli venovať dôležitým povinnostiam. Je dôležité si to uvedomiť a stanoviť si limity pre používanie sociálnych sietí.

 

Získať sebakontrolu

 

Odborníci tvrdia, že sebakontrola je kľúčom k prekonaniu prokrastinácie. Často odkladáme úlohy a povinnosti, pretože si ich spájame s negatívnymi emóciami. Je dôležité prekonať túto nechuť a začať úlohy realizovať pre svoje vlastné dobro.

 

Plánovanie a organizácia

 

Začnite s praktickým krokom - zistite si, aké povinnosti musíte tento týždeň stihnúť a koľko času na ne máte k dispozícii. Zápisy do denníka alebo použitie kalendára vám pri tom môže veľmi pomôcť. Ak máte pred sebou množstvo úloh, alebo veľa práce, pripravte sa na ne čo najskôr.

 

Neodkladajte úlohy

 

Určite si nenahovárajte, že úlohy do školy alebo povinnosti v práci ešte počkajú. Čím skôr ich dokončíte, tým viac času budete mať pre seba a na veci, ktoré vás bavia. Budete sa môcť viac venovať  rodine a spoločným aktivitám, stráviť viac času so svojím partnerom, priateľmi alebo so svojím domácim miláčikom.

 

Nové záľuby

 

Miesto plytvania voľným časom môžete objaviť nové záľuby. Venujte sa športu, umeniu, dobrej knihe alebo napríklad vareniu, či pečeniu.

 

Prokrastinácia sa nám spočiatku môže zdať ako čas oddychu a pokoja, no častým opakovaním zlenivieme a vyčerpáme náš organizmus. Nesmieme si prokrastináciu zamieňať za relax a tým ju budeme vedieť poraziť.

Hodnotenie

Ako bojovať s prokrastináciou?
Hodnotenie 4.2 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma