Nevieš čo si obliecť na pracovný pohovor?

Nevieš čo si obliecť na pracovný pohovor?

Prvý dojem je veľmi dôležitý, najmä pri pracovnom pohovore.

06.06.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Preto je dôležité, aby ste na pohovor nepriniesli len svoje skúsenosti a osobnosť, ale aj vhodné oblečenie. Správnou voľbou outfitu ukazujete zamestnávateľovi alebo personalistovi, že máte skutočný záujem o prácu a že ste sa na pohovor pripravili.

 

Ako na to?

 

V prvom rade je potrebné zoznámiť sa s firemnou kultúrou a následne vybrať vhodný štýl oblečenia. Všeobecne platí, že čím vyššiu pozíciu si žiadate, tým formálnejšie by ste sa mali obliecť.

 

Pre mužov je jednoznačne odporúčaný oblek. Pri výbere obleku je dôležité zvoliť jednofarebnú košeľu a vyhnúť sa vzorom, ak je už oblek sám osebe vzorovaný. Ďalšou dôležitou radou je zladiť opasok a topánky. Podľa pravidiel etikety by mali byť topánky rovnakej farby ako opasok. Napríklad, ak je opasok hnedý, vyberte topánky rovnakého odtieňa tej istej farby.

 

Pre ženy je výber trochu náročnejší. Môžete zvoliť sukňu, šaty alebo nohavice, v zásade akúkoľvek z týchto možností. Ak sa rozhodnete pre nohavice, mali by mať klasický strih a dĺžka sukne by mala byť minimálne po kolená. Hornú časť tela môžete obliecť do vhodnej blúzky a skombinovať ju so sakom alebo kabátom. Je nutné vyhnúť sa vyzývavým výstrihom alebo blúzkam, ktoré príliš presvitajú. Bez ohľadu na teplotu by ste nemali zabúdať na pančušky.

 

Pokiaľ ide o topánky, zvoľte jednoduchší dizajn s uzavretou špičkou. Ak zvolíte topánky s podpätkom, je vhodné, aby bola výška opätku stredná. Balerínky sú tiež alternatívou pri kostýme alebo nohaviciach.

 

Čomu by ste sa na pohovore mali vyhnúť? 

 

Určite by ste nemali prísť v špinavom alebo zničenom oblečení. Dbanie na svoj zovňajšok je veľmi dôležité a hovorí

 

Hodnotenie

Nevieš čo si obliecť na pracovný pohovor?
Hodnotenie 4.25 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma