Ako si nastaviť finančný limit na mesiac?

Ako si nastaviť finančný limit na mesiac?

Ako vie pomôcť finančná gramotnosť v bežnom živote?

11.10.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Síce by mala byť finančná gramotnosť jednou zo základných vedomosti detí a hlavne dospelých, mnoho z nich nevie, o čo presne ide. Finančná gramotnosť učí, ako zaobchádzať so svojimi peniazmi, ako ich rozumne spotrebúvať a ako ich sporiť. 

Rada pre začiatočníkov:

 

Mapuj svoje výdavky každý deň

Každý deň si zapíš všetky položky, ktoré zaplatíš. Nezabudni k nim pridať i pravidelné platby, ako napríklad za nájom a za potraviny. 

 

Platby predel na fixné a variabilné 

Fixnými platbami sa myslia pravidelné platby, ktorých cena sa nemení. Variabilné platby sú napríklad jednorázové pôžitky a maličkosti.

 

Zrátaj všetky platby dohromady

Po troch mesiach zapisovania môžeš všetky platby spočítať a vyhodnotiť ich priemer za mesiac. Dostaneš sa tak ku čiastke, ktorú priemerne minieš. 

 

Ešte raz skontroluj svoje variabilné platby

Variabilné platby sú niečo na čom sa dá výrazne ušetriť, a predsa väčšina ľudí na nich najviac prerobí. Popremýšľaj, ktoré variabilné výdaje by sa dali znížiť prípadne úplne odstrániť. 

 

Mysli na sporenie

Veľa ľudí zabúda sporiť a pripravovať sa tak na nečakané životné situácie. Každý mesiac si do svojho sporiaceho účtu odlož nejakú čiastku, zvyčajne je to suma od 10 do 40 €. 

 

Tvoj limit na mesiac

Po prekonaní všetkých týchto krokov ti stačí už len porovnať tvoju výplatu s priemerným mesačným hospodárením. Podstatné je, aby si sa svojho plánu držal a dokázal ho udržiavať a prípadne aj prispôsobovať. 

 

Hodnotenie

Ako si nastaviť finančný limit na mesiac?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma