Zanechajte dobrý dojem v novom zamestnaní

Zanechajte dobrý dojem v novom zamestnaní

Prvý deň nemusí byť iba hektický a stresujúci

22.10.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Prvý deň v novej práci je pre každého veľmi namáhavý.  Snažíme sa zanechať skvelý prvý dojem, hľadať nám najsympatickejšie osoby v kolektíve a hlavne, pochopiť, ako svoju prácu odvádzať čo najlepšie. Aké sú rady na zvládnutie prvého dňa v novej práci?

 

Oblečenie

Ešte večer pred nástupom do práce mysli na to, čo si oblečieš. Tvoje oblečenie musí byť čisté a vyžehlené. Najlepšie je, ak sa zosúladíš so svojimi kolegami a mentalitou firmy, väčšinou už na pohovore zistíš, či je formálny dresscode v zamestnaní povinný. Ak nevieš, stav na istotu a obleč si slušné oblečenie.

 

Doprava

Popremýšľaj tiež, ako môžeš do práce. Ak sa pohybuješ vo veľkom meste, odporúča sa skôr verejná doprava, ako autobus, električka alebo trolejbus. Z domu odchádzaj aspoň 15 minút skôr, aby si všetko v poriadku stíhal.

 

V práci

Prvý deň práci je veľmi podstatný hlavne preto, lebo ti tvoj nadriadený alebo kolegovia budú vysvetľovať. V ruke maj písací blog alebo zošit, kde si budeš zapisovať podstatné veci, ktoré nemôžeš zabudnúť. Pýtaj sa na všetko čomu poriadne nerozumieš. Šéf alebo kolegovia ti radi všetko vysvetlia.

 

Kolegovia

Síce je prvý deň v novom zamestnaní veľmi hektický, skús si nájsť čas na svojich kolegov aspoň počas obeda. Zoznám sa s nimi a buď na nich milý. Netvár sa arogantne a unudene, týmto spôsobom nikdy neurobíš prvý dojem.

 

Rozlúč sa

Rozlúč sa s každým v práci a daj im vedieť, že si vďačný za ich pomoc a že v práci sa ti veľmi páčilo.

Hodnotenie

Zanechajte dobrý dojem v novom zamestnaní
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma