Dôvody, pre ktoré by ste mali prestať fajčiť

Dôvody, pre ktoré by ste mali prestať fajčiť

Prečo prestať fajčiť? Minimálne pre toto

29.03.2021 | PoctiveSEO.sk | www.biorezonancia.sk

Faktom je, že fajčenie škodí zdraviu. Avšak nie pre každého je ľahké odvyknúť si od fajčenia, najmä vtedy ak ste fajčili už dlho. Ak matezaujem o zdravší život, prehodnoťte váš zlozvyk. Prečo by ste tak mali urobiť sa dozviete v tomto článku. 

 

Nájdite si vaše "Prečo"

 

Prvyk krokom k tomu, ako prestať fajčiť je zvoliť si dostatočný dôvod, prečo ste sa tak rozhodli. To vás bude motivovať, na vašej ceste, plnej prekážok. A nielen to, nasledujúce dôvody vám ukážu prečo je dobré odvyknúť si alebo vôbec s fajčením nezačínať.  

 

 1. Usporíte peniaze

 

Viete koľko peňazí miniete týždenne na cigarety? Porozmýšľajte o tom či by ste tieto peniaze radšej nevyužili na dôležitejšie veci, ako napríklad dovolenka s rodinou, splatenie hypoték alebo kúpou auta.

 

2. Zlepšíte si zdravie

 

Fajčenie je spojené s mnohými kožnými problémami, najmä s predčasnými vráskami tváre alebo zúžením krvných ciev. Keď prestanete fajčiť, vaše bunky sa začnú regenerovať a obnovovať. Prestať fajčiť môže znížiť aj riziko akýchkoľvek iných ochorení, ako napríklad rakovina pľúc, srdcové ochorenia či zlepšenie vášho duševného zdravia.

 

3. Zoznámte sa

 

Ste nezadani? Možno aj to je dôvod prečo by ste mali prestať fajčiť. Nikto, predsa nemá záujem pobozkať popolník či?

 

4. Bez pachu

 

Aj keď niekedy čuch fajčiarov, môže byt' mierne zkreslený, nefajčiari cítia zaöach od cigariet ihneď. Keď prestanete fajčiť, nebude vám páchnuť oblečenie, vlasy, či dokonca váš byt.

 

5. Chráňte deti

 

Veľmi silným faktorom spojeným so začatím fajčenia u deti, je mať rodiča, ktorý fajčí. Koniec koncov, vy by ste mali ísť deťom príkladom, a ak nechcete, aby začali fajčiť, mali by ste prestať.

 

6. Minimalizujete si stres

 

Nebudete už viac musieť myslieť na to, kedy si urobíte fajčiarsku prestávku či sa na danom mieste bude dať fajčiť alebo, ako prežijete bez cigarety dlhé cestovanie. Na plno využijete čas na strave nie s rodinou a na veci, na ktorých vám záleží.  

 

7. Budete sa viac usmievať

 

Žltý film na zuboch fajčiarov sa môže každý deň zlepšovať, keď si odvyknete. 

 

Nikdy nie je neskoro profitovať! Mat' dostatočné dôvody, dobru podporu, motiváciu a pevnú vôľu vám odvykanie môžu uľahčiť.

Zdroj Pixabay
 

Hodnotenie

Dôvody, pre ktoré by ste mali prestať fajčiť
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma