Inšpirujúce tipy pre zodpovednú výchovu detí

Inšpirujúce tipy pre zodpovednú výchovu detí

Poznáte inšpirujúce tipy, ako posilniť zodpovednosť, rešpekt a samostatnosť u vašich detí

30.03.2021 | PoctiveSEO.sk | www.hrackyzadobrekacky.cz

Ako rodičovi, vám určite záleží na tom, aby z vášho dieťaťa vyrástol zodpovedný dospelý jedinec, ktorý rešpektuje iných a je nezávislý. Deti sa dokážu naučiť rýchlo, no k tomu potrebujú vaše povzbudenie a podporu.

 

Tu je 10 tipov, ktoré vám pomôžu rozvíjať iniciatívu a samostatnosť dieťaťa.

 

Tip 1. Nechajte dieťa čeliť problémom

 

Maminy ako akčné ženy, majú častú tendenciu, že zasahujú do konfliktov detí, aby ich uchránili pred bolesťou alebo negatívnymi situáciami. Čo je samozrejme prírodný impulz matky. Avšak tak, ako deťom dávame riešiť matematické úlohy, je potrebné umožniť im zažiť si aj životné problémy, aby sa stali silnejšími a odolnejšími.

 

Ak máte pocit, že musíte zasiahnuť a napraviť situáciu, jednoducho to nerobte. Vaše dieťa nemusí vždy zvíťaziť. Životné lekcie sa musí naučiť samo.

 

Tip 2. Nechajte vaše dieťa riešiť problémy

 

Nechajte ich, aby vám porozprávalo o svojich problém, no namiesto toho, aby ste im povedali, ako ich majú riešiť, naučte deti riešiť problémy samy. Vyzvite ich, aby premýšľali o riešení svojich problémov a potom im umožnite, aby sami prebrali iniciatívu. Je to zdravý proces, ktorý im dopomôže stať sa zodpovednými.

 

Tip 3. Zverte deťom zodpovednosť aj doma

 

Deti musia vidieť, že majú aj v rodine svoju úlohu. Dajte im úlohy, ktoré musia pravidelne spĺňať. Dovoľte im pomôcť vám pri varení, nechajte ich upratať si hračky a ich elektrické autíčka alebo pripraviť si raňajky do školy. 

Tip 4. Deti sa učia z toho, čo vidia

 

Ak deťom niečo sľúbite, tak by ste to mali dodržať. Ak urobíte chybu, pripustite si ju a neobviňujte niekoho iného. Ak komunikujete s niekým, prejavte úctu. Ak pôjdete deťom sa vzor, naučia sa dobrým schopnostiam a zručnostiam veľmi rýchlo. 

 

 

Príklad: Ak deťom sľúbite, že sa pôjdete hrať na ihrisko a záhradné hojdačky, sľub dodržte.

Tip 5. Učte ich dobrým návykom

 

"Prosím" a "ďakujem", by mali byt' samozrejmosťou pri každej výchove. Buďte deťom vzorom slušného správania a nechajte vaše dieťa vidieť, aka dôležitá je ohľaduplnosť, rešpekt a zdvorilosť k druhým.

Zdroj Pixabay
Zdroj Pixabay

Hodnotenie

Inšpirujúce tipy pre zodpovednú výchovu detí
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma