Kedy môžem začať brigádovať?

Kedy môžem začať brigádovať?

Odpovede na najčastejšie otázky brigádnika

27.02.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Peniaze sú potrebné v každom veku, nie iba študenti, ale aj osoby na materskej alebo rodičovskej dovolenke, či dôchodcovia ich potrebujú, takže hľadajú všetky možné spôsoby, ako sa k ním dostať.Aké sú podmienky?

 

Pre mladšie ročníky je dobré vedieť, že oficiálne môžeš brigádovať až po ukončení 10-ročnej povinnej školskej dochádzky. Toto je najdôležitejšia podmienka. To znamená, že musíš mať minimálne 15 rokov.

Mladší záujemcovia, čo sú najčastejšie 14-roční môžu hľadať privýrobok napríklad v zábavnom priemysle, ako je komparz, prípadne na nejakých športových akciách a podobne, podmienkou však je, že potrebujú svojho zákonného zástupcu. Tieto „brigády“ je potrebné dobre preveriť a hlavne sa dostatočne o nich informovať.

 

Kto všetko môže ešte brigádovať?

Okrem vymenovaných skupín to môžu byť aj: nezamestnaní, samostatne zárobkovo činné osoby alebo živnostníci, ale aj cudzinci.

 

 

Brigádnici sa tiež pýtajú, akú pracovnú zmluvu je možné podpísať, respektíve, akú pracovnú zmluvu vedia zamestnávatelia vystaviť a čo všetko obsahuje.

Každá pracovná zmluva musí obsahovať minimálne dohodnutú odmenu za prácu, druh práce, predpokladaný časový rozsah a obsah práce.

 

 Existujú 3 typy:

 

Dohoda o vykonaní práce

Dohoda o pracovnej činnosti

Dohoda o brigádnickej práci študenta

 

Celý článok aj s popisom jednotlivých pracovných zmlúv pre brigádnikov nájdeš v celom článku na stránke Brigada.sk!

 

Hodnotenie

Kedy môžem začať brigádovať?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma