Koniec prokrastinácii

Koniec prokrastinácii

Nauč sa lepšie využiť svoj čas pomocou time managmentu

16.01.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Chcel by si svoj čas využiť efektívnejšie? Ak ťa obťažuje prokrastinácia a chcel by si svoje denné povinnosti vybalansovať môžu ti pomôcť naše rady. 

 

Ako začať s plánovaním dňa

Pozorujte, ako dlho vám ktorá aktivita alebo úloha trvá. Čas môže byť približný, je však potrebné vedieť, aký čas venujete jednotlivým úlohám, aby ste si vedeli následne urobiť plán na deň. 

Deň si môžete začať plánovať hneď ráno, nemusí to byť dni vopred. Vyhraďte si pre všetky aktivity samostatný časový blok, nezabúdajte však do svojho plánu zahrnúť aj pauzy a prípadne čas navyše, keby nestíhate. 

 

Ako určiť prioritu?

Máte úlohu, s ktorou meškáte alebo má veľmi skorý deadline? Tak v tom prípade by mala byť vašou prioritou. Mnoho ľudí robí tú chybu, že ťažké a časovo náročné úlohy odkladá, či už kvôli stresu alebo strachu. To je chyba, odporúčame takéto úlohy urobiť ako prvé. 

Taktiež je dobré vedieť, ktoré veci sa dajú odložiť, alebo ktoré nie sú pre váš plán podstatné. Také naplánujte na neskôr alebo ich úplne vypustite. 

 

Upracte si pracovnú plochu

Aby bola vaša myseľ viac sústredená, odporúčame si pred prácou najprv upratať stôl a zložky v počítači. Budete sa tak lepšie orientovať vo veciach a nebudete strácať čas hľadaním záložiek, dokumentov, pier a ostatných potrebných vecí. 

 

Vyberte si pomôcku, ktorá vám vyhovuje

Pre organizáciu času existujú už rôzne aplikácie s upozorneniami. Ľudia ich majú radi, pretože mobil majú stále poruke a teda nikdy nezabudnú mať čas pod kontrolou. Iným viac vyhovuje obyčajný papier a pero. Kalendár a diár sú tiež veľmi praktickými pomocníkmi. Vyberte si to, čo vám bude najviac vyhovovať. 

 

Riadenie času nie je sranda, vyžaduje veľmi veľa sebadisciplíny a dôslednosti. V prvom rade je potrebné vytvoriť plán na deň, riadiť sa podľa neho a odpútať sa od vecí, ktoré by vás mohli vyrušovať. Nepokazte si svoj plán prokrastináciou, majte na mysli, aký skvelý pocit bude všetko dokončiť. 

 

Hodnotenie

Koniec prokrastinácii
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma