Na čo myslieť pri zariaďovaní kancelárie?

Na čo myslieť pri zariaďovaní kancelárie?

zariaďovaní kancelárie

16.11.2022 | PoctiveSEO.sk | eya-interier.sk

Od stoličky k počítaču až po príslušenstvo a doplnky. Každý kus, ktorý si do vašej kancelárie vyberiete, by mal odrážať štýl a značku vašej spoločnosti. Výber správneho nábytku je dôležitou súčasťou vytvárania pohodlného a priestranného pracovného prostredia.

 

Či už ste zamestnávateľ alebo zamestnanec, môžete urobiť pozitívne zmeny vo svojich kancelárskych priestoroch a pomôcť každému cítiť sa tam pohodlne aj produktívne. 

 

Prečo je dôležité vyzdobiť si kanceláriu?

 

Aj na pracoviskách sa od vás očakáva, že budete produktívni, kreatívni a spoločenskí. V takýchto prípadoch môže dizajn vašej kancelárie výrazne ovplyvniť nielen vašu prácu, ale aj vaše správanie. Preto je nevyhnutné, aby ste sa v nej cítili pohodlne. 

 

Osobné a krajšie pracovisko má niekoľko výhod:

 

– Vhodne zariadená kancelária môže do značnej miery zvýšiť produktivitu a efektivitu zamestnanca

– Zlepšuje imidž značky

– Vyzdobenie kancelárie vytvára osobitú atmosféru

 

Zariadenie predsiene

 

Prvý dojem je dôležitý a vy určite chcete, aby tomu, kto vstúpi na vaše pracovisko, aj vydržal. Ak vás počas pracovnej doby navštívia klienti, záujemcovia o zamestnanie alebo iná návšteva, určite by mala vaša kancelária disponovať miestom, kde ich budete môcť usadiť. 

 

Zariaďte predsieň alebo recepciu pohovkou alebo jednomiestnymi sedačkami, aby si klienti mohli sadnúť. Priestory predsiene môžu zahŕňať aj konferenčný stolík na umiestnenie brožúr a časopisov.

 

Tip: Oživte posedenie v práci s rôznofarebnými obliečkami na vankúše z rôznych kvalitných materiálov.

 

Kancelárska stolička

 

Prvá vec, ktorú budete chcieť pre seba zaobstarať, je pohodlná stolička. Ak trávite každý deň dlhé hodiny pri stole, treba zvážiť vaše individuálne potreby a to, aký typ stoličky bude pre vás najlepší. Kancelárske stoličky sú dnes dostupné v rôznych štýloch, farbách a cenových kategóriách. 

 

S neutrálnymi farbami, ako je sivá a biela, alebo tradičnými farbami, ako je čierna alebo hnedá, sa určite nájde niečo, čo osloví váš osobný vkus a bude sa hodiť k zariadeniu vašej kancelárie.

 

Ergonomické stoličky

 

Ergonomické sedenie má niekoľko výhod. Prvým je, že podporuje lepšie držanie tela a poskytuje vášmu telu podporu tam, kde to najviac potrebuje. Ergonomické stoličky tiež poskytujú dobrú oporu krku. Dodávajú sa aj s bedrovou opierkou a ďalšími funkciami, ako je nastaviteľná výška a podobne. 

 

Vytvorenie pracovnej stanice

 

Dokonalý kancelársky stôl by mal rovnako ako stolička vyhovovať vašim potrebám. Napríklad, ak sa zameriavate na prácu, ako je umenie, pracujete s latkami, veľkými mapami, možno budete potrebovať väčší stôl, zatiaľ čo menšie súčasné stoly budú vhodnejšie pre tých, ktorí vykonávajú veľa práce za počítačom.

 

Stoly sa líšia veľkosťou, dodávajú sa v rôznych farbách aj povrchových úpravách. Okrem toho je k dispozícii komplexné spektrum stolov, ktoré uspokoja vaše rôzne pracovné potreby - jednoduché písacie stoly, počítačové stoly, rohové písacie stoly, písacie stoly v tvare L alebo stojaci stôl s nastaviteľnou výškou.

 

Úložný priestor pre každú potrebu

 

Rovnako ako stolička a pracovná stanica, aj úložný priestor by mal vyhovovať špecifickým pracovným požiadavkám. Kto hovorí, že skladovanie musí byť nudné? Úložné systémy môžu byť skvelým spôsobom, ako oživiť vašu kanceláriu farbami a osobitosťou. 

 

Kartotéky a úložné skrine sú jednoduchou možnosťou, ktorá vám umožní ukryť papiere a iné kancelárske potreby spôsobujúce vizuálny neporiadok.

 

Police s organizérmi udržia vaše veci na dosah ruky. Usporiadajte položky na poličkách tak, aby boli vizuálne príťažlivé, a uistite sa, že medzi nimi ponecháte medzery, aby ste sa vyhli preplnenému vzhľadu.

 

Nábytok pre spoločné priestory

 

Mnoho veľkých a malých podnikov využíva prístup založený na spolupráci a má na to dobrý dôvod. Spolupráca zvyšuje produktivitu a kreativitu a poskytuje v kancelárii dodatočnú flexibilitu. S prispôsobivým a viacúčelovým sortimentom nábytku môžete vytvárať rôzne pracovné oblasti podľa každodenných pracovných potrieb.

 

Pomocou pohoviek v centrálnej časti môžete vytvoriť príjemný priestor na tímovú spoluprácu a diskusiu. Použiť môžete aj konferenčný stolík, sedačky alebo pre ešte viac trendovejší a pohodlnejší pocit zvážte sedacie vaky. Tak aj to najformálnejšie kancelárske prostredie poskytne pracovníkom dokonalý priestor na oddych a vybudovanie si pevných tímových vzťahov.

 

Osvetlenie

 

Svetlo vo veľkej miere vplýva na pracovnú náladu a podávaný výkon pri práci. V ideálnom prípade by ste mali mať v pracovni denné svetlo počas celého pracovného dňa. Pretože ak chýba, nálada zvykne klesať. Vyberte si také zdroje osvetlenia, ktoré celkovo lepšie osvetľujú vašu pracovnú plochu.

 

Správne osvetlenie je vo vašej kancelárii nevyhnutné nielen na vytvorenie jasného vzhľadu, ale aj na ochranu vašich očí pri práci. Svetla nie je nikdy dosť a v máloktorej kancelárii sa vyžaduje prítmie či celková tma. Ak sa však predsa len chcete chrániť, napríklad pred slnečnými lúčmi, zvoľte rolety, žalúzie alebo závesy na moderných koľajnicových garnížach.

 

Čo sa do kancelárie hodí a čo nie?

 

Toto určite áno:

 

Kúpte si malé izbové rastliny a kvety

Rastliny sú neuveriteľným spôsobom, ako priniesť pokoj a zeleň do vašej kancelárie. Ak teda nepatríte medzi milovníkov rastlín, môžete si na pracovný stôl kúpiť umelé rastliny alebo malé sukulenty, ktoré si nevyžadujú takmer žiadnu údržbu.

 

Kalendáre a nástenky

Kalendáre vás môžu do značnej miery motivovať. Môžete zvoliť nástenné, stolové alebo listovacie kalendáre.

 

Korkové nástenky sú skvelým spôsobom, ako si pripnúť svoje obľúbené citáty, obrázky a inšpiráciu, aby ste si pri práci udržali kreativitu. Prvky môžete jednoducho zmeniť v závislosti od projektov, na ktorých práve pracujete alebo podľa vašich preferencií.

 

Poriadok na stole

Čistý stôl znamená čistú myseľ. Keďže v dnešnej dobe používame takmer výlučne iba počítače, snažte sa udržiavať svoj pracovný stôl voľný, aby ste sa vyhli rozruchu a rozptýleniu.

 

Pohodlie je dôležité

V kancelárii pravdepodobne budete musieť tráviť istý čas, preto je vhodné prispôsobiť si kancelársky priestor tak, aby ste sa v ňom cítili pohodlne. Aby ste sa cítili ako doma, do svojho pracovného priestoru môžete zahrnúť rodinné fotky, kresby vašich detí a podobne.

 

Zvážte štandardy vašej spoločnosti

Pred dekorovaním kancelárskych priestorov sa treba informovať o pravidlách a štandardoch spoločnosti, v ktorej pracujete. Napríklad, ak pracujete v konzervatívnejšej spoločnosti, pravdepodobne budete musieť dekorácie držať na minime. 

 

Na toto si dávajte pozor:

 

– Nepreháňajte to. Na svojom pracovisku sa musíte správať ako profesionál, pretože váš priestor o vás veľa napovie.

– Nezabudnite na osvetlenie.

– Nezobrazujte nevhodné obrázky alebo správy.

– Nevyberajte si nekvalitný nábytok.

– Nedávajte svoj pracovný stôl do tmavého kúta.

– S farbami opatrne.

 

Zhrnutie

Kancelárske priestory je potrebné riešiť vždy, či už pracujete z domu alebo chodíte do firmy. Kancelária by mala byť miestom, kde sa budete cítiť príjemne a zároveň nebudete ničím vyrušovaní. Sedieť niekoľko hodín v miestnosti, v ktorej sa nebudete cítiť dobre, určite nie je prospešné pre vašu pracovnú aktivitu a z dlhodobého hľadiska pravdepodobne ani pre vaše zdravie.

 

Dominika Blchová, obsahový a SEO špecialista

Foto Alesia Kazantceva na Unsplash
Foto Nastuh Abootalebi na Unsplash

Hodnotenie

Na čo myslieť pri zariaďovaní kancelárie?
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma