3  veci, ktoré by si mal vedieť predtým, ako pôjdeš na pohovor

3 veci, ktoré by si mal vedieť predtým, ako pôjdeš na pohovor

Doplň svoju prípravu na pohovor na základe týchto rád

15.11.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Pracovné pohovory sú pre viacerých veľmi stresujúca udalosť. Ako sa naň pripraviť a zanechať dobrý dojem je už pomaly veda. Prichystali sme si však 3 veci, ktoré by si mal vedieť predtým, ako pôjdeš na pohovor. 

 

Príjemný prvý dojem 

Prvý dojem je navždy a už sa nedá zmeniť. Zamestnávateľom nejde prioritne o to, aby prijali toho, kto na to má, ale aj niekoho takého, kto im bude spestrovať kolektív, s kým sa dá porozprávať a bude sa hodiť medzi kolegov. Preto je veľmi dôležité, ako na zamestnávateľa budete vplývať. Určite je veľmi príjemné komunikovať s niekým kto počúva a zapája sa do rozhovoru, udržiava očný kontakt a usmieva sa. Pri pohovore nejde vždy iba o to, čo budeš hovoriť, ale aj o to, ako sa pritom budeš správať. 

 

Priprav si doplňujúce otázky 

Na pohovor by sa mal každý vopred pripraviť, a tým nemyslíme iba oblečenie a pár viet o sebe. Pohovor nie je skúška, je to forma zoznamovania. Je veľmi dobré viesť rozhovor a nie iby bezducho odpovedať na otázky. Preukážete tak zamestnávateľ záujem o pracovnú pozíciu. Nie je však zlé pripraviť si aj pár otázok priamo na chod firmy alebo aj o osobe samotného zamestnávateľa. 

Väčšinou ide o prax zamestnávateľa, ktorý si vyhľadá uchádzača na sociálnych sieťach a sleduje o čo sa priaritne zaujíma. Môžešte to však urobiť aj vy, pohľadať si zamestnávateľa, nájsť niečo spoločné a hlavne pripraviť si pár otázok navyše. 

 

Porozprávajte o svojich silných stránkach

Zamestnávateľa bude určite zaujímať v čom vynikáš a prečo by si ste sa na pracovnú pozíciu hodili zrovna vy. Nehanbite sa a otvorene porozprávajte o svojich silných stránkach. Ešte pred pohovorom si pospomínajte v čom ste v predošlých prácach vynikali, aké úspechy ste tam dosiahli a aké boli na váš ohlasy. 

 

Na druhej strane, čo ak sa vám zamestnávateš opýta na slabé stránky? Rovnako ako silné, slabé stránky by ste mali odprezentovať úprimne. Síce na pracovno pohovore nechce nikto vyznieť ako slabý jedinec, sme ľudia, robíme chyby a nemôžeme byť vo všetkom dokonalý. Snaž sa tému predsa presmerovať do pozitívnejšieho svetla, porozprávaj napríklad o tom, ako sa snažíť zmeniť svoje slabé stránky a ako na sebe pomocou nich každodenne pracuješ. 

 

Stále sa necítiš dostatočne pripravený? Vyskúšaj si Simulátor pracovného pohovoru. Stačí sa zaregistrovať, zvoliť pozíciu, o ktorú sa zaujímaš a preskúšanie môže začať. 

Hodnotenie

3 veci, ktoré by si mal vedieť predtým, ako pôjdeš na pohovor
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma