Následky vyčerpanosti, nespokojnosti a stresu v práci

Následky vyčerpanosti, nespokojnosti a stresu v práci

Prečo je dôležité všímať si svoje psychické zdravie

05.12.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Pracovať alebo sa učiť bez prestávky by dlhodobo nikdy nezvládol. Telo a rovnako aj myseľ potrebujú svoj čas na regeneráciu a nabratie novej sily. Únavu, vyčerpanosť, stres neberte nikdy na ľahkú váhu, skôr či neskôr vám ich dá váš organizmus zretelne najavo. 

 

Kedy je čas na oddych? 

Neustála únava a vyčerpanie

Negatívne myšlienky a zlá nálada

Často bývate chorý

Nepravidelný spánok a nespavosť

Nepravidelný jedálniček

Uzatvárate sa pred okolím a izolujete sa

Stály stres 

 

Cítite, že nie ste vo svojej koži a naozaj by ste potrebovali pauzu? Berte to ako svoju prioritu, bez odpočinku a oddychu sa fungovať nedá. Prejavy nespokojnosti v zamestnaní, stres z práce a kopec povinností potrebujete niečim vyvážiť. Bez nijakého riešenia tieto pocity samé neodídu. 

 

Následky psychickej nepohody v zamestnaní

 

Čo je burnout?

Syndróm vyhorenia môže postihnúť naozaj každého. Je výsledkom neustáleho stresu a povinností v práci. Ľudia, ktorých väčšinou postihnute burnout nevedia kedy je dosť, teda prácu začnú s nadšením, neustále pracujú ale napokon tak rýchlo aj vyhoria. 

Burnout sprevádza chronický stres, neuspokojenosť, vyčerpanie a ôže prerásť až do fyzických príznakov. Pokiaľ sa nerieší je možné, že sa nepríjmené pocity prehĺbia, predjú do depresie alebo úzkostí. 

 

Čo je boreout? 

Je chronický stav, pri ktorom osoba pociťuje pocity nenaplnenia, v podstate sa v práci nudí. Zatiaľ čo sa môže v práci nudiť každý, tento stav je stály a neprestajný, prichádza vtedy, keď je človeks  prácou nespokojný, nemá k nej vzťah, chýba mu motivácia a cíti,že jeho potenciál nie je naplno využitý. 

Môže mať rovnako negatívne následky ako burnout. 

 

Ak pociťujete zmienené pocity pravidelne možno je čas na zmenu. Žiť v neustálom strese a v kolotoči povnností nie je nikomu príjemné a občas j epotrebné vypnúť. Niekomu prosto stačí si zobrať pár dní voľna, niekomu zmeniť svoj denný režim, inokedy je vhodné zmeniž zamestnanie. 

Venujte sa aj sebe a neberte psychickú nepohodu ako bežný stav. Rovnako ako fyzické ochorenia aj váš emočný stav sa dá liečiť a zmeniť k lepšiemu.

 

Hodnotenie

Následky vyčerpanosti, nespokojnosti a stresu v práci
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma