Neozýva sa vám zamestnávateľ? Možno robíte nejakú chybu

Neozýva sa vám zamestnávateľ? Možno robíte nejakú chybu

Najčastejšie chyby pri posielaní žiadosti o prácu

02.11.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Posielať žiadosť o zamestnanie je úplne prvý krok k svojej vytúženej brigáde. Avšak, posielate túto žiadosť dobre? Máme pre vás niekoľko tipov a rád, na ktoré by ste nemali zabúdať:

 

Prečítajte si zamestnávateľove požiadavky

Pri popise brigády bude vždy aspoň malý text. V ňom by mal zamestnávateľ zhrnúť, čo čaká od svojich nových brigádnikov. Mal by tiež uviezť bližší popis samotnej brigády, teda čo tam brigádnicí budú robiť. Na bližšie informácie sa následne môžete obrátiť v osobnom e-maily. 

 

Udržujte e-mail vo formálnej podobe

Nikdy nezabúdajte na prvotné oslovenie. Mail bez prvého Dobrý deň / Dobré ráno / Dobrý večer pôsobí nekompletne. Rovnako tak to platí pre ukončenie e-mailu, kde je potrebné aby ste napíali svoje meno. Celý mail druhej strane vykajte, ako prejav slušnosti. Zdržiavajte sa nadávok a nevhodného vyjadrovania.

 

Nezabudni odoslať životopis

Tvoj e-mail môže byť iba čisto informatívny, zvyčajne, ak si chceš overiť alebo doplniť informácie k brigáde. Ak však má byť oficiálny so žiadaním o brigádu, mal by si už rovno poslať aj životopis. zamestnávateľ si niekedy vyžiada aj motivačný list. Nečakaj kým ťa zamestnávateľ  sám vyzve, pošli ho priamo v prvej správe. Mnoho ľudí na to zabúda a premárnia tak svoju šancu sa zamestnávateľovi hneď priblížiť. 

 

Hodnotenie

Neozýva sa vám zamestnávateľ? Možno robíte nejakú chybu
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma