Poznáte alternatívne materiály a možnosti zatepľovania budov?

Poznáte alternatívne materiály a možnosti zatepľovania budov?

Zatepľovanie domácností sa stalo v poslednej dobe akousi nutnosťou, ktorá okrem tepelnej izolácie ponúka aj ďalšie benefity.

28.10.2021 | PoctiveSEO.sk | fukaneizolacie.com

Na trhu nájdete viacerých možností, ako zatepliť dom a niekedy môže byt' ťažké zorientovať sa medzi všetkými dostupnými materiálmi.

 

Aké možnosti zateplenia budov máte vám predstavíme v našom článku?

 

Izolačné materiály

 

Na zateplenie budov sa používa viacero druhov materiálov. Pri výbere toho správneho materiálu je dôležité poznať jeho tepelnoizolačné vlastnosti či odolnosť voči požiarom. Materiály na zateplenie domu, ktoré sa používajú najčastejšie:

 

Polystyrén

Najrozšírenejší materiál na zatepľovanie sa používa polystyrén. Má nízku objemovú hmotnosť, je cenovo dostupný a obľube sa teší aj vďaka jednoduchej manipulácii a opracovateľnosti. Často sa môžete stretnúť aj s epoxidovým polystyrénom (EPS) a extrudovaným (XPS).

 

Minerálna vlna

Minerálna vlna sa delí na sklenú minerálnu vlnu a kamennú minerálnu vlnu. Sklená minerálna vlna najčastejšie používa na izoláciu fasád, šikmých striech, vnútorných stien alebo stropov. Kamenná minerálna vlna nájde skôr uplatnenie pri fasádach a priečkach domov.

 

Tepelnoizolačná omietka

Tento produkt je na trhu pomerne nový, no vďaka svojim vlastnostiam sa rýchlo stáva veľmi populárnym. Medzi výhody omietky patrí jej trvácnosť ako aj odolnosť voči plesniam, hubám a iným škodcom. Je určená predovšetkým na fasádne izolácie do interiérov a exteriérov.

 

Ekologické a alternatívne možnosti izolácie

 

Ovčia vlna

Ovčia vlna pomáha pri tepelnej aj akustickej izolácií, pohlcuje vlhkosť, čím udržuje v miestnosti čistý vzduch. Jej nevýhodou je komplikovaná aplikácia a nutnosť chemickej úpravy pre odolnosť voči škodcom.

 

Slama

Netradičný izolačný materiál je slama. Má veľmi dobre izolačné aj akustické vlastnosti. Cenovo je dostupná, no pracuje sa s ňou ťažšie. Využíva sa v rámci striech alebo podláh. 

 

Čím zatepliť plochú strechu?

 

Väčšina moderných budov a domov má plochú strechu. Najbežnejším materiálom, ktorý sa používa na zatepľovanie plochých striech, je extrudovaný polystyrén - XPS.

 

Obrázok od Alina Kuptsova z Pixabay
 

Hodnotenie

Poznáte alternatívne materiály a možnosti zatepľovania budov?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma