Prečo by ste nemali vynechávať pauzu na obed počas práce

Prečo by ste nemali vynechávať pauzu na obed počas práce

Každý zamestnanec si od práce potrebuje odpočinúť a nabrať novú silu pre druhú polovicu dňa

07.07.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

V práci toho býva niekedy priveľa, nestíhate alebo máte stres. Obedňajšia pauza je ten čas, kedy môžete aspoň na pol hodinu až hodinu na prácu zabudnúť a venovať sa sebe a relaxovať. 

 

 

Ísť na obed vs. obedňajšia prestávka

 

Medzi týmito výrazmi je veľký rozdiel. Obed si môžete dať aj počas práce a viacero ľudí to tak aj robí. Rozbalia si bagetu a počas klikania myškou ju jedia. Toto nie je správny prístup k obedňajšej prestávke

Pri pauze na obed by ste mali na prácu zabudnúť a venovať sa prioritne svojmu komfortu. Choďte sa porozprávať s kolegami, odpútajte svoju myseľ od práce, v pokoji sa najedzte a potom sa napríklad choďte prejsť a prevetrať sa.

 

 

Ako obedňajšia prestávka pomáha zvýšiť výkon zamestnanca? 

 

Mozog je veľmi výkonný orgán, ktorý pracuje non-stop. Ak ho však neustále zaťažujete riešením problémov a premýšľaním, unaví sa a vaše sústredenie sa zníži. Stáva sa to najmä počas práce alebo učenia. 

 

Už s vám niekedy stalo, že ste si jeden text prečítali aj 50x, ale stále ste nepochopili o čom bol jeho obsah? Stáva sa to, keď je mozog vyčerpaný a potrebuje robiť niečo iné a oddýchnuť si. 

 

Stáva sa to aj pri práci, potom zamestnanec robí banálne chyby a dlhodobejšie sa znižuje aj jeho výkon. 

 

Pauza pomáha mozog zrelaxovať a odreagovať sa. Následný návrat k práci je o to lepší, vaša energia bude dobitá, takže budete pracovať sústredene a svedomito. 

 

 

Dôležité je vedieť, čo jete

 

Tiež je veľmi dobré pripraviť si alebo si rozumne objednať výživný obed, ktorý organizmu dodá mnoho energie a pomôže mu sa regenerovať a nabrať dostatok síl. 

 

Vyvarujte sa jedlu, ktoré je bohaté na tuky a cukor. Vašu energiu vystrelí do veľkých výšin ale rázom prichádza aj pád, to potom spôsobuje únavu a kómu z prejedenia. 

 

Miesto toho si pripravte obed, ktorý je bohatý na živiny a antioxidanty. 

Starajte sa o seba aj počas pracovnej doby a neodsúvajte svoje potreby na druhú koľaj. Práca je podstatná, ale vaše fyzické aj psychické zdravie iba jedno. Je dôležité, aby ste sa aspoň pokúsili stanoviť si pravidelný jedálniček na každý deň a aj počas práce ho svedomito dodržiavali. 

Váš výkon porastie a výsledky sa zlepšia. Jedlo nie je iba potešenie, je to palivo pre váš organizmus aj mozog !

 

Hodnotenie

Prečo by ste nemali vynechávať pauzu na obed počas práce
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma