Prenosné zručnosti ti otvoria dvere do mnohých profesií

Prenosné zručnosti ti otvoria dvere do mnohých profesií

Čo sú presnosné zručnosti a ako ich využiť vo svoj prospech?

26.08.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Každé zamestnanie vyžaduje istý set zručností a vedomostí, aby bola práca odvádzaná správne. Niektoré hard skills, ktoré sa dajú naučiť, je to napríklad programovanie, cudzie jazyky alebo strojopis. Taktiež sú to soft skills, ktoré skôr vypovedajú o silných stránkach, dajú sa postupne naučiť ale niekto sa s nimi môže aj narodiť, je to napríklad komunikatívnosť, time manažment, tímová práca a pod. 

 

Čo sú prenosné zručnosti? 

Prenosné zručnosti zahŕňajú soft skills aj hard skills. Ide o zručnosti, ktoré sa dajú využiť v rôznych profesiách. Dajú sa získať napríklad počas školských aktivít, dobrovoľníctvom, počas stáže, brigád alebo iných zamestnaní. 

Jednoducho, ich získaš pri rôznych aktivitách v živote a následne ich vieš preniesť do rôznych profesií. 

 

Ako objaviť svoje prenosné zručnosti? 

Možno si si už všimol, že máš nadanie, ktoré iný nie. Vyvíjala sa od detstva a počas puberty a vynikáš v niektorých zručnostiach viac, ako ostatní. Aby sa však mohli prirodzene a správne rozvíjať, je potrebné na nich pracovať. Môžu ti v tom pomôcť brigády. Brigádu si nájdeš počas školy alebo aspoň na obdobie prázdnin. Je jedno aká brigáda, každá ťa vie niečo nové naučiť a posunúť ťa vpred. 

 

Ako využiť prenosné zručnosti?

Viacero zamestnávateľov hľadá zručnosti, ako sú napríklad správna verbálna a neverbálna komunikácia, základné znalosti PC zručností, tímová práca atď. Najdôležitejšie je prejsť si pracovné inzeráty a zistiť, ktoré zručnosti najviac zamestnávateľov požaduje. 

 

Ak si zistil, ktoré pracovné zručnosti máš a vieš ich uplatniť, v tom prípade ich zaraď do svojho životopisu. Zisti, ktoré zručnosti sa v práci, ktorú si si vybral, vyžadujú a  podľa toho posuň svoje silné stránky a zručnosti na prvú priečku.

 

Hodnotenie

Prenosné zručnosti ti otvoria dvere do mnohých profesií
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma