Ako každé ráno z postele vykročiť tou správnou nohou?

Ako každé ráno z postele vykročiť tou správnou nohou?

Ranná rutina, ktorá vám pomôže citiť sa lepšie a nabrať dostatok motivácie pre nový deň

06.09.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Koniec leta nie je len pre školákov náročným obdobím. Dni sa pomaly skracujú, slnko vidieť čoraz menej a krásne letné dni vystrieda upršané, hmlou zastreté obdobie plné povinností a rôznych aktivít. Preto je veľmi dôležité od rána dbať o to, aby sme sa cítili lepšie a nepodľahnúť zádumčivej nálade jesene. Prečítaj si o overených krokoch, ktoré môžu vylepšiť tvoje ráno a vniesť do nich pozitivitu a motiváciu pre nový deň.

 

 

Zdravý a pravidelný spánkový režim

Spávať sa odporúča približne 8 hodín, nie menej a nie viac. Za tento čas má telo tak akurát čas plne sa regenerovať a oddýchnuť si. Nie každý má však to šťastie si vychutnať plnohodnotný spánok a udržiavať si pravidelný spánkový režim. Snaž sa z neho však vyťažiť, čo najviac. 

 

Večer sa vyvaruj namáhavým fyzickým aktivitám, preži ho v pokoji.

Miesto mobilu si do postele vezmi knihu a teplý bezkofeínový čaj, ktorý ti pomôže zaspať.

Vypni všetku elektroniku, ktorá by ťa mohla v noci rušiť 

Nezabudni si nastaviť správne budík 

 

 

Vstaň hneď, ako ti zazvoní budík

Najhoršia časť, je vstať z postele. Je to pochopiteľné, posteľ je ráno vždy ako magnet, teplučká a pohodlná. V čase jesene a chladnejších dní je o to ťažšie vstať. Najjednoduchší spôsob je vstať okamžite po zazvonení budíku. Nepredlžovať to, neodkladať budík za ďalších 5 minút. Je to hazard, pretože sa môže stať, že zaspíš. 

 

Napočítaj do 5 a napokon vstaň, je to lepšie než to naťahovať. Takto budeš mať viac času na pokojné ráno a nebudeš sa musieť stresovať, či budeš stíhať prísť načas do práce. 

 

 

Vyvetraj a vychutnaj si svieži, ranný chlad

Svoje ráno nezačínaj scrollovaním, ani prezeraním správ. Hneď ako vstaneš otvor okno do korán a vyvetraj. Ak je to možné, tak si vychutnaj aj slnečné lúče, prirodzené svetlo a svieži vánok, ktorý nabudí všetky zmysly, celé telo aj myseľ. 

 

Tento ranný rituál je veľmi efektívny a okrem iných pozitív tiež zlepšuje náladu. 

 

 

Čistá voda na prázdny žalúdok

Organizmus môže byť po noci dehydrovaný a treba vodu. Čistá, vlažná voda ti pomôže hydratovať celý organizmus, pomôže ti cítiť sa lepšie a dodá energiu. Až potom si môžeš vychutnať svoje ranné drinky, ako je káva alebo zelený čaj, ktoré obsahujú kofeín, ktorý spôsobuje opačný efekt. 

 

Raňajky - na tie sa nemôže zabúdať. Sú najdôležitejším jedlom dňa a mnoho ľudí sa im stráni, buď preto lebo nemajú čas alebo je ich príprava veľmi zdĺhavá a nechce sa im. Na raňajky stačí málo, dôležité je, aby boli nutrične dobre vyvážené. Skús aspoň ovesnú kašu alebo smoothie. 

 

 

Krátka ranná rozcvička 

Pohyb je najlepším a najjednoduchším spôsobom ako si ráno jednak zlepšiť náladu, dať sa do formy a pripraviť sa na celý deň plný aktivít. Začleniť ranný pohyb do svojej rannej rutiny je skvele, prípadne ho začleniť aj do ďalších častí dňa. 

 

Môžeš si ísť zabehať, zacvičiť si jógu alebo jednoduché cviky na natiahnutie. Ak ráno naozaj nemáš čas, môžeš pohyb zahrnúť do svojej cesty do práce, môžeš ísť peši alebo bicyklom.

Hodnotenie

Ako každé ráno z postele vykročiť tou správnou nohou?
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma