Profily na sociálnych sieťach

Profily na sociálnych sieťach

Ako vedia zvýšiť alebo znížiť šance pri hľadaní novej práce

23.03.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Sociálne siete sú našou každodennou záležitosťou, profily na týchto platformách má už asi každý. Zabávame sa nimi, hľadáme si priateľov, inšpirácie a nové nápady. Ale dajú sa tu hľadať a pracovné príležitosti. Mnohé z nich je však treba overovať. Na druhej strane, v niektorých pracovných pozíciách sú povinné – napríklad, ak propaguješ firmu pomocou príspevkov a podobne. 

 

Často sa však naše profily na sociálnych sieťach stretávajú s naším kariérnym životom. Niekedy si totiž zamestnávatelia radi prezrú aj vaše sociálne siete, aby si doplnili obraz o vás. Zbližujeme sa nimi aj s kolegami, ale aj so samotným šéfom, je preto dobré dbať na niekoľko vecí:

 

Tvoje meno

Ako mladší sme si zakladali všemožné profily, v ktorých sme používali rôzne mená, prezývky a vtipné pomenovania, tomu je však koniec a je potrebné sa sústrediť na trochu serióznejšiu prezentáciu našej osobnosti. Rovnako ako pri e-maily, aj na sociálnych sieťach používaj radšej svoje pravé meno.

 

Obsah profilu

Ak je tvoj profil verejný, je potrebné tiež pouvažovať nad tým, aký obsah sa v ňom nachádza. Negatívny dojem môže zanechať profil, ktorý obsahuje nevhodný obsah – fotky, videá alebo aj príspevky. Na triedenie toho, čo sa hodí a čo nie stačí v podstate iba úplne jednoduchý sedliacky rozum.

 

Založ si nový profil

Ak svoj terajší profil používaš už veľmi dlho a nechceš ho úplne meniť, pretože obsahuje veľa osobných fotografií a videí, nebolo by od veci si založiť aj druhý náhradný profil, v ktorom budeš riešiť iba veci do práce.

 

So sociálnymi sieťami je potrebné narábať opatrne, síce ich máme väčšina hlavne kvôli zábave, vedia niekedy pekne zamiešať karty aj v našom profesionálnom živote.

Hodnotenie

Profily na sociálnych sieťach
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma