6 rád, ako sa efektívnejšie učiť

6 rád, ako sa efektívnejšie učiť

Aj vám sa stáva, že sa pri učení rýchlo unavíte? Prečítajte si naše rady, ako sa lepšie učiť

20.10.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Skúškové obdobie vie byť veľmi hektické a stresujúce. Dlhé hodiny strávené pri knihách alebo pozeranie do počítača a nekonečné opakovanie učiva, to všetko si vyžaduje veľmi veľa energie a sústredenia. Niet divu, že po určitom čase to mnoho študentov nudí, cítia sa demotivovaní alebo unavení. Potrebovali by ste svoje učenie vylepšiť? Máme zopár rád: 

 

Zodpovedné plánovanie skúšok 

Termíny skúšok sa vždy uverejňujú vopred, aby mal každý študent možnosť sa poriadne pripraviť a naplánovať si testy tak, aby ich stíhal. Nikdy si skúšky nenechávaj na posedný termín, radšej sa čo najlepšie prprav na prvý, ak sa ti to nevydarí, stále si známky môžeš opraviť na nasledujúcich testoch. 

 

Nájdi svoje komfortné miesto na štúdium 

Pre niekoho je najvhodnejšie učiť sa v pohodlí domova, niekomu viac vyhovuje knižnica alebo študovňa. Každopádne, tento priestor by mal slúžiť iba na učenie, na nič iné. Musís sa cítiť pohodlne, prostredie mudí byť tiché, aby si sa vedel, čo najlepšie sústrediť. Vypni mobil alebo ho nastan na tichý režim, aby ťa nikto neobťažoval. 

 

Pravidelný odpočinok počas učenia

Učenie nemusí byť vôbec nepríjemné, nemusíš sa zbytočne premáhať a celé hodiny čumieť do otvorených kníh a počítača. Práve, naopak, pravidelné pauzy ti pomôžu neunaviť sa príliš rýchlo a budeš sa môcť sústrediť aj dlhší čas. Zvoľ si svoj vlastný systém, napríklad 45 minút sa učiť a naásledne 15 minút odpočívať. Týmto spôsobom bude tvoj mozog aj telo odpočinuté a budeš sa môcť dôsledne učiť. 

 

Zdravé jedlo a pitie čistej vody

Skúškové obdobie nemôžeš prežiť iba na káve, čajoch alebo energetických drinkoch. Aby bolo tvoje telo dostatočne vyživené a mozog správne fungoval, potrebuješ sa nasýtiť zdravou stravou a piť pravidelne veľa vody. 

Ak sa ti bude zdať, že si veľmi unavený, ale budeš chcieť zvoliť zdravjšiu alternatívu kofeínu, môžeš siahnuť po vlašských orechoch, mandliach, banánoch alebo horkej čokoláde. 

 

Odmeňuj sa 

Počas učenia si môžeš nastaviť svoj vlastný odmeňovací systém. Napríklad, po každom prebratom učive si pôjdeš pozrieť svoj obľúbený seriál, odmeníš sa sladkosťou atď. Každopádne, musí to byť niečo na čo sa budeš tešiť a bude ťa držať motivovaným. 

Po úspešných skúškach si môžeš kúpiť vec, ktorú si dlhodobo chcel, dopriať si výlet, na ktorý si si šetril alebo prosto výjsť von s kamarátmi na párty.

 

Hodnotenie

6 rád, ako sa efektívnejšie učiť
Hodnotenie 4.33 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma