Ako študenti môžu ušetriť zo svojho vreckového?

Ako študenti môžu ušetriť zo svojho vreckového?

5 rád pre študentov, ako efektívne ušetriť

13.10.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Ak sa ti zdá, že ti vreckové na mesiac nestačí, dostávaš sa do mínusu alebo skončíš na nule, možno je na čase začať šetriť. 5 rád, ako efektívne šetriť na vysokej škole

 

Mesačné výdavky a príjmy 

Pre efektívne šetrenie je dôležité poznať základy finančnej gramotnosti. Je potrebné si urovnať a upratať svoje mesačné výdavky a porovnať ich so svojim príjmom. Možno zistíš, že peniaze zbytočne míňaš na zbytočnosti a vtedy môžeš spraviť veľké škrty vo svojich výdavkoch. 

 

Brigády môžu byť tiež vhodným riešením ťažšej finančnej situácie študentov. Vo väčších mestách je ich mnoho a je z čoho vyberať. 

 

Nakupovanie v second handoch 

Nakupovanie z druhej ruky sa teší čoraz väčšej popularite. Existuje mnoho second handov s rôznymi produktami, najčastejšie možno s oblečením. Avšak v bazároch alebo na rôznych inzertných portáloch môžeš nájsť všeliaké ponuky - od dekorácií, učebné pomôcky až po elektoroniku. Je to  skvelá možnosť ako byť ekologický a ešte k tomu aj ušetriť peniaze.

 

Swapovanie je taktiež možnosť. Ľudia sa stretnú osobne, alebo sa kontaktujú pomocou online aplikácií a vymieňajú veci, ktor už nechcú za veci, ktoré niektor druhý už nepotrebuje. 

 

Jedlo v zľave a varenie 

Jedna z najdôležitejších vecí je samozrejme jedlo. Je to nutnosť a jesť potrebuje každý človek každý deň. Najbežnejším spôsobom, ako ušetriť za jedlo je, že budeš sledovať zľavy a vytvoríš si nákupný zoznam, ktorého sa počas nákupu budeš striktne držať.

 

Pre študentov sú však zriadené špeciálne jedálne, kde je jedlo za nízku sumu a ešte k tomu aj chutné. 

 

Ak však nie si fanúšikom jedální, variť si môžeš sám. Internet ponúka množstvo receptov preš študentov, pri ktorých sa dajú ušetriť peniaze, sú rýchle a navaríš si dostatok naďalšie dni.

 

Hotovosť miesto kreditnej karty

Ak sa rozhodneš ísť von s kamarátmi, sadnúť si na kávu alebo do baru, zober si so sebou iba dostatočnú sumu hotovosti. S kreditnou kartou by si mohol minúť aj viac, než si chcel, čo môže byť pri šetrení rizikové. 

 

Zľavy pre študentov

To, že si akurát začal šetriť neznamená, že sa nemôžeš zabávať. Študenti môžu na zábavu využívať svoje zľavy. Niektoré podniky usporadúvajú party a zábavy priamo pre študentov, majú tam špeciálne zľavy na občerstvenie aj vstupné. Prípadne to nemusí byť iba diskotéka, ale aj múzeum, galéria, divadlo alebo kino. 

 

Hodnotenie

Ako študenti môžu ušetriť zo svojho vreckového?
Hodnotenie 4.4 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma