6 tipov, ktoré vám zútulnia domácnosť

6 tipov, ktoré vám zútulnia domácnosť

Hľadáte inšpiráciu na vytvorenie príjemného a útulného domova?

06.06.2021 | PoctiveSEO.sk | mdekor.cz

Určite každý z nás sa chce vo svojej domácnosti cítiť dobre a bezpečne, a to bez ohľadu na to či máte garzónku alebo vilu s desiatimi spálňami. Inšpirujte sa našimi nápadmi, ako si jednoducho a kreatívne vytvoriť oázu pokoja.  

 

1. Vytvorte si teplo osvetlením

Na vytvorenie útulnej atmosféry nie je snáď nič dôležitejšie ako dobré osvetlenie. A to najmä v zime, kedy sa skôr stmieva. Pre viac útulnosti použite teplé osvetlenie a žiarovky. Teplú atmosféru vám samozrejme vytvoria aj sviečky, ktoré slúžia aj ako krásna bytová dekorácia.  

 

2. Oživte si domov rastlinami a kvetmi

Ak nemáte rastliny, mali by ste zvážiť ich zaobstaranie. Akýkoľvek živý prvok v domácnosti pomôže prispieť k príjemnému pocitu. Ak často cestujete a máte strach, že vaše rastliny odumrú, môžete požiadať priateľa alebo suseda, ktorému dôverujete, aby prišiel a polial vašu zeleň. Rastliny umiestnené v kvetináčoch či okrasných vázach, pridajú do miestnosti zaujímavé textúry.

 

3. Zahrejte váš priestor kobercami

Áno aj koberce môžu byt' útulným doplnkom domova! Podlahy sú síce fajn a jednoduchšie na údržbu, no v chladnejších ročných obdobiach vám môže byť chladno pod nohami. A tu sa vám určite bude skvele hodiť teplý koberček.

 

Tip: Okrem iného koberce dobre izolujú, zjemňujú a zatepľujú miestnosti.

 

4. Pridajte textúru

Textúra je kvalita povrchu materiálu. Umiestnite do svojho domova prvky, ktorých sa radi dotýkate. Použite lákavé textílie pre vankúše alebo deky, ako je napríklad hustý úplet, zamat, umelá kožušina či ľan. Nahromaďte si posteľ alebo sedačku hromadou vankúšov!

 

5. Niečo pekné na zavesenie, zrkadlá a dekorácie

Nenechávajte si úplne prázdne steny, môže to vytvárať efekt chladnosti. Čo tak zavesiť si pekný originálny obraz? Okrem obrazov môžete zavesiť aj textilné nástenné tapety, vaše osobné fotografie, zrkadlá alebo umelecké diela vašich detí.

 

Tip: Na stenu môžete namontovať aj poličku s vašimi obľúbenými knihami alebo jednoduchú sošku anjela.

 

6. Nezabudnite na vôňu

To, čo vidíte, je dôležité, ale to, čo cítite, je rovnako dôležité! Silu vône by ste taktiež nemali podceňovať. Pravdepodobne sa nebudete cítiť úplne príjemne ak váš dom bude vyzerať úžasné, no voňať ako rezne, ktoré ste včera vyprážali. Existuje veľa rôznych spôsobov ako prevoňať domov, stačí si len zvoliť, ktorá z nich je vaša obľúbená a samozrejme si vybrať vôňu, ktorú milujete. Vyskúšajte napríklad vonné sviečky, éterické oleje, osviežovače vzduchu, čerstvé kvety, čokoľvek, čo vás urobí šťastnými.

 

7. Zahrejte sa pri krbe

Nie je nič lepšie, ako sa cez chladný zimný deň túliť pred krbom. Vytvoriť si útulnú atmosféru môžete aj krbom. Trh ponúka rôzne možnosti od lacnejších modelov až po cenovo nákladnejšie, dizajnové krby na mieru, ale aj dekoračné krby, ktoré sú dokonalou kópiou ozajstného krbu. Tieto sú na rozdiel od tých skutočných na batérie a môžete ich umiestniť kdekoľvek v domácnosti. 

 

 

 

Hodnotenie

6 tipov, ktoré vám zútulnia domácnosť
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma