Aké potraviny dokážu zmierniť príznaky psoriázy?

Aké potraviny dokážu zmierniť príznaky psoriázy?

Viete aké potraviny sú vhodné pri ochorení na psoriázu?

21.01.2021 | PoctiveSEO.sk | www.herbatica.sk

Psoriáza je kožné ochorenie, ktoré trápi státisíce ľudí po celom svete. Je to nepríjemný typ ochorenia, s ktorým si bežná medicína nevie dať úplne rady.  Avšak pokiaľ sa budeme správne stravovať, užívať odporúčané lieky a zaužívame si zdravý životný štýl, môžeme závažnosť ochorenia podstatne zlepšiť. Je nutné klásť dôraz, na dôležitosť zdravia.

 

Strava by mala byť vyvážená a pestrá. Môže to byť zároveň prevencia aj pred inými ochoreniami. Môžeme sa vyhnúť obezite, či cukrovke a samozrejme aj iným závažným diagnózam.

 

Sú potraviny ktoré sa pri psoriáze (lupienke), odporúčajú konzumovať o niečo viac, ako ostatné. Hovoríme o potravinách, ktoré obsahujú bielkoviny s nízkym obsahom tuku, veľa vlákniny. Taktiež sa odporúča jesť veľa ovocia, zeleniny. 

 

Konkrétne potraviny, ktoré môžu náš stav stabilizovať, alebo aj vylepšiť Ovocie,zelenina

Diéta založená na ovocí so zeleninou, sa odjakživa považovala za výbornú kombináciu, čo sa týka boja proti zápalom, ale aj ako prevencia pred inými chorobami, či na zlepšenie imunity. Vo všeobecnosti sú najideálnejšie kombinácie  napríklad:  sladké zemiaky,špenát, kel,brokolica, jablká, citróny, tekvica.

Ryby, morské plody

Keďže rybie oleje, výrazne pomáhajú znižovať zápal a koordinovať imunitný systém, sú vhodné pre ľudí so psoriázou. Práve tí totižto, majú imunitný systém dosť aktívny. Pri konzumácií tučných rýb, ako je napríklad losos, makrela, či tuniak, získavame vysoké množstvo Omega-3 mastných kyselín a tak sú výborné aj pre naše srdce. 

Obilniny

Výrobky z obilnín, ako sú napríklad chlieb, ovsené vločky, hnedá ryža, sú výborné pre psoriatikov. Keďže majú vysoký obsah vlákniny, v dobrom pôsobia na zápal a regulujú hladinu cukru v krvi.

Chudé mäso

Nie jeden pacient spozoroval, že pri prejdení na konzumáciu najmä chudého mäsa,ako je kuracina, morčacina, sa ich zdravotný stav o niečo zlepšil.

 

Potravín,  ktoré môžu zmierňovať príznaky, je určite viac, no tieto sú najčastejšie spomínané. Síce nie je zaručené, že každému pomôžu, určite ich konzumom nič nepokazíte.

 

Samozrejme, ak si želáme čo najlepší efekt, je dobré používať aj nejaké výživové doplnky, či vitamíny. Medzi obľúbené produkty patrí rakytníkový olej ( vďaka vysokému obsahu vitamínu C) či kolostrum, na podporu imunity.

 

Zdravie je to najcennejšie čo máme, preto je dôležité si ho chrániť a dávať na seba pozor. 

 

Hodnotenie

Aké potraviny dokážu zmierniť príznaky psoriázy?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma