Nedajte sa nachytať

Nedajte sa nachytať

Zavádzajúce inzeráty sa dnes dajú nájsť všade

19.01.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Každý, kto súrne hľadal prácu občas narazil aj na falošné inzeráty. Sľubujú, že sa tvoja peňaženka rýchlo naplní? Opak je však pravdou, tvoja peňaženka ostane prázdna, prípadne ostaneš ukrátený o niekoľko eur. Každopádne, ide o neprijemnú skúsenosť a najmä v čase ak si hľadáš prácu alebo brigádu. Ako takéto brigády rozpoznať a na čo je treba dávať pozor? 

 

Najprv je dôležité prečítať si poriadne inzerát. Ako každý iný, aj ty v inzeráte hľadáš, čo najpresnejšie informácie ohľadom práce, aby si vedel, či ti bude brigáda vyhovovať alebo či obsahuje to, čo očakávaš. Avšak, ako si môžeš všimnúť, niektoré neobsahujú toho veľa - píše sa tam, že ide iba o jednoduchú prácu a doma, ktorú zvládne každý? To ešte niečím nie je podozrivé, avšak ide o prvý krok o rozpoznanie falošného inzerenta 

 

Kontakt na zamestnávateľa nájdeš väčšinou hneď vedľa inzerátu. Pozri sa či sa tam vlastne nachádza. Mnohokrát sa stáva, že ľudia sa falošnými inzerátmi nechajú oklamať a napokon zistia, že nemajú kontakt na inzerenta, ktorý ponuku pridal. Tým pádom sa s ním nedá skontaktovať a nedajú sa riešiť vzniknuté problémy. 

 

Napokon kontaktuj inzerenta, zavolaj alebo pošli e-mail. Ak sa zamestnávateľ ozve a všetko uvedie na pravú mieru je to v poriadku. Ale ak objavíš, že telefónne číslo neexistuje, mal by si spozornieť. 

 

Odozva od zamestnávateľa môže však nasťať aj skrz e-mail. Sú všetky odpovede na tvoje otázky zodpovedané, alebo sa ti odoslal iba obyčajný vygenerovaný e-mail, ktorý po tebe žiad zaplatiť nejakú čiastku? Niečo tu asi nie je v poriadku a mal by si ostať v pozore. Pretože logicky, peniaze by v prvom rade mali ísť tebe. Navyše pýtaj sa na zmluvu, ktorú si tiež musíš poriadne skontrolovať. Niekedy tá najjednoduchšia cesta nie je to najlepšie riešenie. 

 

Napokon, z ktorých brigád sa napokon vykľujú falošné? Áno, sú to väčšinou stále tie isté, avšak meno inzerenta sa vždy mení, väčšinou nezadá reálny kontakt na seba samého, preto je ťažké celý problém s týmito inzerátmi vlastne riešiť. ĽUdia kvôli nim prichádzajú o veľký obnos peňazí, štartovná hranica môže byť cca 10 € ale vyšplhať sa môže aj vyššie cez 100 €. 

Ich hlavným cieľom sú najmä študenti, mamičky na materskej alebo dôchodcovia, keĎže toto sú tie najjednoduchšie manipulovateľné osoby. Hľadajú totiž prácu čo najrýchlejšie, potrebujú, aby bola flexibilná a dalo sa najlepšie, pracovať z domu. Na internete nájdete aj seriózne ponuky, za ktoré sa dá dobre zarobiť. Najčastejšie si však dajte pozor na tie, ktoré si vypytujú peniaze vopred, vtedy je dobré si všetko dobre overiť, prípadne niekoho poprosiť, aby s vami inzerát prekontrolovať, alebo sa obrátiť priamo na web, kde ste túto brigádu našli. 

 

Ak hľadáš ďalšie rady do brigády, nájdeš ich na našom Spravodajstve Brigada.sk. Celý čánok nájdeš tu

 

Hodnotenie

Nedajte sa nachytať
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma