Nápomocné otázky pri voľbe povolania

Nápomocné otázky pri voľbe povolania

Ak sa neviete rozhodnúť, aká kariéra by vám pasovala, opýtajte sa nasledujúce otázky

19.09.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Hľadanie zamestnania je veľmi náročné, ešte k tomu, ak chcete nájsť niečo, čo vás naozaj vystihne a malo byť dlhodobo baviť. Nielen, že to zaberá mnoho času, je to aj psychicky vyčerpávajúce. Nasledujúce otázky by vám s výberom mohli pomôcť

 

 

Aký som a čo ma baví? 

Pri hľadaní zamestnania je veľmi dôležité poznať svoju povahu a túžby. Ak ste introvert, budete preferovať prácu o samote. Ak ste extrovert, bude to opačne a viac vám bude pasovať práca v kolektíve. Pokiaľ ste si neni istí, alebo potrebuje pomoc, na internete nájdete mnoho osobnostných testov, ktoré by vás mohli inšpirovať. 

 

Aké sú vaše záujmy a koníčky? Ak tie vám pri hľadaní vhodnej práce vedia pomôcť. Vypovedajú o mnohom, ale hlavne o tom, aké sú vaše silné stránky a talent. Možno tieto benefity budete môcť využiť v budúcom zamestnaní. 

 

 

Je náplň práce pre mňa vhodná?

Pri hľadaní práce si každý musí prejsť aspoň desiatkami inzerátov. Nadpis je väčšinou to, čo zaujme ako prvé, ale podstatné informácie objavíte až po otvorení inzerátu. 

 

Uvažujte kriticky a zamyslite sa, či vás náplň práce bude baviť. Určite máte skúsenosti z predchádzajúcich brigád, prípadne zamestnaní, kde ste si mohli skúsiť a dozvedieť sa, čo vás baví a čo zase nie. 

 

 

Pokryje výplata všetky moje náklady? 

Ak ste si ešte nepočítali svoje mesačné výdavky, je na čase. Hľadanie práce môže byť pre niekoho náročné už len preto, lebo výška výplaty nekorešponduje s tým, aké náklady za mesiac má.  

 

Trh práce sa neustále mení a môže ísť aj o vašu prácu snov, ale ak nebude dostatočne zaplatená, tak čo potom? Mať hlavu v oblakoch sa vždy nevyplatí. Sledujte, čo je práve in a kde by ste sa vedeli uchytiť a súčasne slušne a dostatočne zarobiť. 

 

 

Čím táto práca prispeje do môjho života?

Do novej práce alebo pri hľadaní práce je dôležité mať ciele, ktoré si ňou chceme splniť. Niekomu stačí, ak ukojí svoju vášeň, napríklad vášeň v písaní a stane sa žurnalistom. Pre niekoho je dôležité hľadať prácu preto, aby získal prax a potom sa vedel posunúť inam. Pre niekoho je úspechom či cieľom povýšenie a neustále napredovanie. 

 

Pri hľadaní práce sa uistite, že vám vaše ciele vybrané zamestnanie vie splniť. 

 

 

Ešte stále neviete, akým smerom sa vydať? Najmä mladší ľudia pre toto skúšajú brigády, ktoré okrem výplaty, prinesú aj nové pracovné skúsenosti, vedomosti a zručnosti. Inzerátov na brigády nájdete na webe stovky, je z čoho vyberať. Každá je unikátna a prináša nové poznatky. 

 

Hodnotenie

Nápomocné otázky pri voľbe povolania
Hodnotenie 4.2 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma