Ako sa rozšírená realita využíva v automobilovom priemysle?

Ako sa rozšírená realita využíva v automobilovom priemysle?

Z rozšírenej reality profitujú nielen majitelia automobilov, ale celý automobilový priemysel.

22.07.2021 | PoctiveSEO.sk | beecamsolutions.cz

Mnoho z nás jazdí na aute a určite sa aj vám stalo, že palubná doska vozidla vám ukázala upozornenie. Čo ste urobili? Prezreli ste si viacstranový papierový manuál? Zavolali ste mechanika? Alebo ste to možno dokonca úplne od ignorovali? Počuli ste už, ale o niečom rýchlejšom a pohodlnejšom - rozšírenej realite?

 

Z rozšírenej reality profitujú nielen majitelia automobilov, ale celý automobilový priemysel. Rozšírená realita prináša nové príležitosti na každom kroku procesného reťazca. Pomáha pri výrobe a diagnostike na diaľku, pomáha technikom pri údržbe vozidiel a vylepšuje systémy pre lepší zážitok z jazdy.

 

Existujú viaceré typy realít

Virtuálna realita (VR) prináša možnosť úplne sa ponoriť do virtuálneho sveta. Užívateľ opúšťa prostredie bežného sveta a pomocou VR headsetu sa prenesie do výhradne digitálneho prostredia. Využitie virtuálnej reality si získalo popularitu aj v priemysle alebo pri školeniach personálu.

 

Vedeli ste, že virtuálnu realitu je možné využiť aj v medicíne, a to napríklad v pitevni, keď ide medik pitvať?

 

Rozšírená realita (AR) pridáva obrazom reálneho sveta, digitálnu vrstvu s podstatným informačným obsahom prostredníctvom smartfónu, tabletu alebo AR okuliarov.

 

Zmiešaná realita (MR) poskytuje príležitosť digitálne objekty manipulovať a tie po tejto interakcii reagujú podobne ako hmotné objekty.

 

Mnoho automobiliek testuje celopodnikovú digitalizáciu, ako môžu moderné technológie pomôcť so školením zamestnancov, zjednodušením pravidelnej kontroly automobilov, ako aj prevenciu nečakaných chýb pri výrobnom procese.

 

Využitie v praxi

Mnoho automobiliek testuje celopodnikovú digitalizáciu, ako môžu moderné technológie pomôcť so školením zamestnancov, zjednodušením pravidelnej kontroly automobilov, ako aj prevenciu nečakaných chýb pri výrobnom procese. Namiesto papierového manuálu majú pracovníci k dispozícii okuliare, ktoré im pomocou priestorovej navigácie, fotiek alebo videí zjednodušia nielen školenie, ale aj pravidelnú kontrolu vozidla. 

 

 

 

 

Hodnotenie

Ako sa rozšírená realita využíva v automobilovom priemysle?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma