Ako si najlepšie nájsť prácu počas štúdia

Ako si najlepšie nájsť prácu počas štúdia

Pre mnohých študentov na strednej alebo vysokej škole môže byť zložité nájsť si vhodnú brigádu,.

02.05.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Najmä takú, ktorá by nevyžadovala príliš veľa času a umožnila by im zároveň získať pracovné skúsenosti a privyrobiť si. Existuje však množstvo príležitostí, ako nájsť vhodnú brigádu a využiť svoj voľný čas efektívne.

 

V prvom rade je dobré pozrieť sa na školské a univerzitné platformy, ktoré často poskytujú množstvo prác v obore, ktorý študenti študujú. 

 

Hľadať by sa malo na školských nástenkách, na facebookovej alebo instagramovej stránke alebo v školskom portáli, prípadne v e-mailoch od univerzity. Väčšinou sa stane, že práve univerzita sprostredkuje danú ponuku práce a dokáže odporučiť brigádu práve pre konkrétneho študenta.

 

Ďalšou alternatívou sú webové stránky, na ktorých zamestnávatelia nahrávajú ponuky práce aj pre študentov. Oproti školským platformám sú výhodou širšie možnosti, napríklad brigády v kanceláriách, gastronómii, zábavnom priemysle a podobne.

 

Erasmus stáže sú tiež skvelou príležitosťou pre študentov, ktorí chcú získať pracovné skúsenosti v zahraničí. Ponúkajú množstvo možností a umožňujú študentom samostatne si vybrať, kam chcú ísť pracovať. Navyše sa dostáva grant, ktorý by mal pokryť náklady a študenti si môžu pri tejto príležitosti pekne zarobiť.

 

Výber správnej brigády je dôležitý, ak sa chce študent zlepšiť a zamestnať v obore, ktorý študuje. Práca v oblasti, ktorá sa zhoduje so študovaným odborom, poskytuje vynikajúcu príležitosť získať relevantné skúsenosti a zlepšiť svoj životopis.

 

Najčastejšie oblasti brigád pre študentov sú gastronómia, administratíva a práca v kancelárii, hotelierstvo a cestovný ruch, informačné technológie, distribúcia a rozvoz a iné. 

 

Hodnotenie

Ako si najlepšie nájsť prácu počas štúdia
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma