Ako ustáť brigádu a školu súčasne?

Ako ustáť brigádu a školu súčasne?

Aké sú najschopnejšie obranné mechanizmy proti stresu?

10.08.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Súčasne pracovať a učiť sa nie jepre každého. Ten, kto si vybral túto cestu musel vedieť, že bude veľmi podstatné naučiť sa a využívať istí systém. Stále je však možné, že množstvo povinností ťa začne pohlcovať a stres sa stane súčasťou každého dňa. 

Ako vieme, stres je prirodzene ľudská reakcia na neznáme alebo pre nás veľmi dôležité udalosti. Je prítomný pri neštastných i radostných chvíľach v živote. Niekedy pomáha, ale vie aj uškodiť. Takže, čo robiť s prebytočným stresom?

 

S niekým sa porozprávaj

Niekomu pomáha jednoduchá konverzácia. Môžeš osloviť priateľa, člena rodiny, jednoducho niekoho, komu dôveruješ a vieš sa plne otvoriť. Ak ti robí problém debatovať o starostiach s niekým koho poznáš, stále sa môžeš obrátiť na odborníka. 

 

Pohyb je zdravie 

Akákoľvek fyzická aktivita zvyšuje vylučovanie hormón šťastia do tela. Ak budeš mať za sebou stresujúci deň, alebo ťa čaká dôležitá úloha na druhý deň. Týmto spôsobom môžeš “vypotiť” všetky svoje starosti a následne sa s čistou hlavou pustiť do povinností.

 

Staraj sa o seba

Starostlivosť o seba samého nie je nijaký nadštandard, ktorý je vymoženosťou iba tých, čo na to majú peniaze a čas. Každý by si mal aspoň raz za čas dopriať odpočinkový deň a zamerať sa na seba. Napustiť si horúcu vodu do vaňe, pustiť si obľúbenú hudbu alebo si zameditovať. Jenoducho, mal by si sa zamerať na veci, ktoré ťa robia štastným. 

 

Nikdy by si sa nemal cítiť vinne za to, že si dopraješ nejaký čas sám pre seba. Povinnosti je síce potrebné dokončiť, je povinné chodiť do školy a do práce, ale občas je treba zamerať sa i na vlastné zdravie. 

 

Hodnotenie

Ako ustáť brigádu a školu súčasne?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma