Povinnosti absolventov

Povinnosti absolventov

Čo robiť, keď ti skončí škola? Na tieto veci nezabúdaj!

27.08.2021 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Stredoškolák či vysokoškolák, oba typy absolventov sa začínajú pýtať, čo bude po škole? Pokiaľ nejdeš ďalej študovať a nemáš ešte 100% prisľúbenú prácu, budeš sa musieť zaregistrovať na Úrad práce, rodiny a sociálnych vecí, alebo nie?

 

Evidencia na úrade nie je povinná

Možno to vie menej ľudí, ale naozaj – musíš byť evidovaný na úrade. Každopádne, ak ti to viackrát tvoji rovesníci alebo príbuzní prizvukovali, mal by si to zvážiť. Pokiaľ nemáš prácu a ani nevieš, kde by si sa zamestnal, úrad práce je skvelé miesto.

 

Prečo sa väčšina ľudí registruje na úrade?

Úrad práce... ponúka dobré miesto pre človeka, ktorý má problém nájsť si prácu v odbore, ktorý doštudoval alebo stratil prácu. Ponúka rekvalifikačné kurzy pre tých, čo by chceli svoje zameranie úplne zmeniť, alebo posilniť. Následne, ponúka tiež príspevky : pre podnikanie ; na sťahovanie ; na cestovanie (pokiaľ cestuješ za prácou do iného mesta.

 

Kedy sa registrovať?

Absolventov stredných škôl končí status študenta už začiatkom septembra (presnejšie po 31. auguste).  

Pre absolventov vysokých škôl to platí individuálne – skončenie statusu študenta zodpovedá dátumu štátnych skúšok. Takže hneď po dátume štátnych skúšok už nie si oficiálne študent.

 

Nezabudni, že na úrad na musíš zaregistrovať do 7 dní, od uplynutia statusu študenta.  Pokiaľ by si tento termín nestihol, prihlásený budeš do systému úradu až od času odoslania žiadosti o evidenciu. Navyše, nie je to len tak.

V neposlednom rade je veľkou výhodou prihlásenia sa na úrad to, že nebudeš musieť svojpomocne platiť poistenie. Ten, kto sa napríklad na úrad nezaeviduje vôbec, si to všetko bude musieť splácať.

Hodnotenie

Povinnosti absolventov
Hodnotenie 4 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma