Ako získať brigádu?

Ako získať brigádu?

Ozvite sa zamestnávateľovi a pošlite žiadosť o brigádu

25.01.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom, ako získaať brigádu je hľadať na inzertných portáloch, ako je Brigada.sk Stačí sa zaregistrovať, kliknúť na inzerát, napísať alebo zavolať zamestnávateľovi a odoslať žiadosť o brigádu. Ako začať? 

 

Vytvorte si životopis 

Ešte predtým, ako budete odosielať žiadoasť o brigádu, pripravte si životopis. Životopis si môžete jednoducho r ýchl vytvoriť na stránke Brigada.sk. Po dokončení ho môžete prípadne upraviť, stiahnuť a rovno odoslať zamestnávateľovi. Stačí vyplniť potrebné polia, vybrať si dizajn a životopis máte raz-dva hotový. 

 

Kontakt na zamestnávateľa

Každý zamestnávateľ pridáva svoje vlastné pracovné ponuky. Ak budete mať otázky ohľadom brigády, odporúčame sa obrátiť na nich. Ak vás nejaká z ich pracovných ponúk zauje, musíte sa ozvať priamo nim - teda napísať e-mail alebo priamo zavolať. 

Kontakt na zamestnávateľ nájdete vždy pod inzerátom. 

 

Zavolajte

Väčšina brigádnikov volanie na telefónne číslo nepreferuje. IDe však o najrýchlejší spôsob, ako sa môžete ozvať zamestnávateľovi, upozorniť na seba a ihneď sa opýtať na doplŇujúce detaily. Neváhajte a volajte, ak máte ážny záujem. 

 

E-maily 

E-mail, resp. Žiadosť o brigádu môžete odoslať zamestnávateľovi priamo cez inzertný portál. Prípadne si tento kontakt viete skopírovať a odoslať mail priamo cez osobný účet. Cez e-mail rovno pošlete svoj životopis a motivačný list.

 

Obsah žiadosti o brigádu 

AK budete zamestnávateľa kontaktovať pomocou správy cez inzertný portál, textové pole budete mať vyplnené automaticky. Ak sa však chcete kreatívne vyžiť, napísať niečo viac a neposielať iba generickú správu, môžete tento text zmazať a napísať niečo o sebe. Textové pole môžete využiť na krátky motivačný list, teda prečo vás zaujala práce táto ponuka, prečo ste vhodným kandidátom na túto brigádu, svoje silné stránky a zručnosti. 

 

Posledná kontrola

Predtým, ako všetko odošlete uistite sa, že všetky veci sú tak ako majú byť. Prezrite si, či odosielať mail na správnu adresu, či je správa v poriadku a bez gramatických chýb, prekontrolujte aj obsah svojho životopisu a uistite sa, že ste na nič nezabudli alebo niečo nevynechali. 

 

Nebojte sa ozvať aj viacerým zamestnávateľom naraz. Nebudete tak zbytočne čakať na to, kým sa jeden zamestnávateľ ozve. Naopak, budete mať vyššie šance, že sa vám ozve možno aj viac zamestnávateľov a brigádu nájdete rýchlejšie. 

 

Hodnotenie

Ako získať brigádu?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma