Máš cieľ, ale nevieš ho realizovať?

Máš cieľ, ale nevieš ho realizovať?

Plán osobného rastu môže byť nápomocný každému

13.02.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Každý človek potrebuje cieľ. Dáva nám priestor na rozvoj, spoznávanie nových vecí a nájsť uspokojenie vo svojom živote. Ak sa ti zdá, že stagnuješ a blúdiš v nekonečnom kruhu, môže ti pomôcť plán osobného rozvoja - ako si ho môžeš vytvoriť? 

 

Čo je tvoj cieľ a prečo ho chceš uskutočniť?

V prvom rade je veľm dôležité úprimne odpovedať na to, čo má byť tvoj cieľ a riadne si ho odôvodniť. Tvojim cieľom môže byť čokoľvek a môže sa dotýkať rôznych tém, cez vzťahy, životný štýl, zamestnanie až konkrétne zručnosti. 

Nájsi dôvody, prečo je to zrovna tento cieľ a nie iný? Ak nájdeš správne dôvody bude pre teba neskôr omnoho ľahšie neupustiť svoj svojho cieľa a budeš viac motivovaný.

 

Čo vnímaš ako prekážky? 

Žiadna cesta vpred sa nezaobíde bez prekážok. Niektoré prídu nečakane, s inými musíš počítať. Zamysli sa, čo ťa najviac delí od svojho sna - je to nedostatočné vzdelanie, chýbajúca prax, nedostatok financií? 

Prekážky tu nie sú na to, aby ťa od tvojho cieľa odohnali, vyskúšaj si premyslieť, ako ich môžeš odstrániť a začni na tom pracovať. 

 

Všetko si zapíš 

Nenenchaj svoj plán iba voľne poletovať v hlave. Najlepšie je napísať si ho a mať ho neustále na očiach - môžeš si ho pripnúť na chladničku alebo na stenu v izbe. Prípadne si vytvor dokument v počítačí alebo v mobile. Podsttané je, aby si vedel, aké sú nasledujúce kroky pri dosahovaní svojho sna, aby si si mohol kedykoľvek svoj progres zapísať a aby si ostal neustále motivovaný. 

 

Oslavuj svoj progres

Nenechaj si celú radosť zo svojho úspechu až nakoniec. Cesta za svojim cieľom je drina, preto sa neboj odmeniť a oslavovať. Môže ti to pomôcť udržať si pozitivitu a motiváciu pokračovať ďalej. Choď s kamarátmi von, dopraj si svoje obľúbené jedlo alebo si kúp niečo pekné. 

 

Každý má silu pretaviť svoj sen do reality, potrebná je hlavne dávka odhodlania, trpezlivosti a chuti na sebe pracovať aj dlhšiu dobu. Nezahadzuj svoj sen pri prvej príležitosti, snaž sa hľadať východiská, vyvaruj sa prokrastinácii. V každom prípade sa nezabudni ani odmeniť, udržiavať sa v pozitívnej nálade a oddychovať. 

 

https://www.brigada.sk/spravodajstvo/plan-osobneho-rastu-alebo-ako-dosiahnut-to-po-com-tuzis

Hodnotenie

Máš cieľ, ale nevieš ho realizovať?
Hodnotenie 4.75 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma