Čo je firemný teambuilding

Čo je firemný teambuilding

Prečo by ste firemný teambuilding mali začať praktikovať aj u vás vo firme

07.04.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Teambuilding je označenie pre rôzne typy aktivít konaných v pracovnom kolektíve. Nie je to však iba zábava, teambuilding je veľmi nápomocný v budovaní vzťahov a pracovných tímov. 

 

Prečo by ste teambuilding mali začať aplikovať aj na váš pracovný kolektív? 

 

Komunikácia a socializácia

Najjednoduchšou cestou, ako zefektívniť robotu a spríjemniť pracovné prostredie je podporovať pozitívne pracovné vzťahy. Teambuilding je skvelá príležitosť, ako vytvoriť nové vzťahy na pracovisku, zlepšiť komunikáciu a kolegov aj z rôznych oddelení či prevádzok vzájomne zoznámiť. 

Pracovné prostredie už nemusí byť iba nudným či cudzím, naopak, pomocou zblíženia sa so svojimi kolegami môže byť zamestnanec oveľa šťastnejší, kreatívnejší a hlavne motivovaný!

 

Tímová práca

V niektorých prípadoch je nutná tímová práca. Keďže sa pomocou teambuildingových aktivít môžu zamestnanci lepšie zoznámiť, automaticky pochopia i svoje povahy, skúsenosti, vedomosti a zručnosti, ktoré môžu byť kľúčové pre tvorbu dokonalého účinného tímu vo vašej firme. 

Zvolením vhodnej aktivity môžete ich schopnosť pracovať so svojimi kolegami podporiť. 

 

Vytvorenie priateľského pracovného prostredia

Teambuilding prináša zmenu. Práca vie byť monotónna, občas nudná, občas veľmi namáhavá a ťažká. Stres a iné nepríjemné pocity vedia s pracovným kolektívom riadne zatočiť vo forme negatívnych vzťahov voči kolegom. Zábava a oddych vie predsta spraviť svoje a kolegom dáva príležitosť svoje vzťahy napraviť prípadne úplne prebudovať. 

 

Zabavte sa!

Počas teambuildingu je dobré ak sa aktívne do zábavy a úloh zapája aj samotný šéf. Môžete svojim kolegom ukázať, že si ceníte ich prácu, otvorene sa s nimi porozprávať a zasmiať. Rovnako ako medzi kolegami, stmelí to vzťahy aj medzi nadriadeným a podriadeným. 

 

Hodnotenie

Čo je firemný teambuilding
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma