Škola, zamestnanie, alebo kurzy?

Škola, zamestnanie, alebo kurzy?

Ako sa majú stredoškoláci rozhodnúť?

24.03.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Otázka, ktorá čaká na mnoho absolventov - Čo ďalej? Aké možnosti má stredoškolák po ukončení školy? Čo ak nechce ísť na vysokú školu? 

 

Daj si rok (alebo viac) pauzu

Študenti, ktorí sa nevedia rozhodnúť, alebo nemajú presný plán na najbližšie obdobie si môžu dať aspoň jeden rok pauzu. Škola ti nikam neutečie a navyše, za tento čas môžeš spoznávať svoje záujmy a ambície, prinavrátiť sa k veciam, na ktoré si počas školy nemal časť, môžeš cestovať alebo si jednoducho odpočinúť. 

 

Miesto školy môžeš vyskúšať kurzy 

Pre každé zamestnanie nepotrebuješ školu a titul. Pre niektoré povolania, ako je napríklad programátor, copywriter, barman, stevard alebo obchodný zástupca, stačí prax z brigády či školy, alebo absolvované kurzy.

 

Daj si čas na preskúmanie dostupných vysokých škôl

Ak si len nie si istý, na aký odbor sa prihlásiť, mal by si do svojho skúmania a výberu investovať viac času. Spísať si, ktoré veci by ťa na akom odbore bavili a ktoré sa ti viac oplatia. Následne si v pokoji sadni za laptop a prezri si vysoké školy alebo univerzity, ktoré tieto odbory majú.

Výber vysokej školy a odboru určite nenechávaj iba na rodičoch alebo kamarátoch. Síce vedia dobre poradiť, konečné rozhodnutie by malo korešpondovať s tvojimi záujmami. 

 

Chceš pracovať alebo chodiť na vysokú školu?

Daj si čas premyslieť si, či na vysokú školu naozaj chceš ísť. Chodiť na vysokú školu je povinnosť rovnakej vážnosti ako chodenie do zamestnania. Vyžaduje približne rovnako času, prináša však mnoho nových poznaní, zážitkov a kamarátov na celý život. Pokiaľ však vieš, že učenie nie je nič pre teba a vidíš sa skôr v riadnej práci, kde dokážeš dostatočne zarobiť, môžeš sa rozhodnúť pre túto cestu. 

 

Hodnotenie

Škola, zamestnanie, alebo kurzy?
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma