Čo je to dialýza a kto ju potrebuje?

Čo je to dialýza a kto ju potrebuje?

Vedeli ste, že pri zlyhaní obličiek môžu pacienti využiť aj domácu dialýzu?

16.02.2021 | PoctiveSEO.sk | www.domacadialyza.sk

Čo je to dialýza a kto ju potrebuje? 

Pre tých čo nevedia, v prvom rade si povieme, čo je dialýza a kedy je potrebná.

Dialýza je spôsob, akým čistíme našu krv, keď to už naše obličky nezvládajú a teda keď zlyhávajú. Dialýzu teda využívame pokiaľ nám je diagnostikované zlyhávanie obličiek a dostali sme sa do štádia, kedy nám diéta, alebo iný spôsob už nepomôže.

 

Dĺžka a aj pravidelnosť dialýzy, sa určuje podľa závažnosti ochorenia. Určuje to kvalifikovaný lekár. Pri klasickej dialýze, je potrebné dochádzať do dialyzačného centra a môže to byť aj niekoľkokrát do týždňa. 

 

Je to časovo náročné a hlavne, nie každý má doma k dispozícii auto pre uľahčenie takejto návštevy. Často sa cítime slabí aj na druhý deň po tomto ošetrení, čo nám môže brániť aj vykonávať prípadnú prácu z domu.

 

Domáca dialýza

 

Aby sme sa vyhli nepríjemnostiam ako je zdĺhavé cestovanie, či neznesiteľná únava, je možné, že budeme môcť využiť možnosť domácej dialýzy. Tento spôsob sa vykonáva v domácom prostredí. Samozrejme to, či dostaneme možnosť domácu dialýzu využívať, alebo nie, ovplyvňuje niekoľko faktorov. O tom, či sme vhodný adept, rozhoduje lekár. 

 

Pokiaľ sa rozhodne, že sme vhodný kandidát, potrebujeme mať dostatok odvahy, na vykonávanie tohto úkonu v domácom prostredí. Je dôležité mať doma dostatok miesta, na všetko potrebné zariadenie. Rovnako sa vyžaduje, aby pri tomto ošetrení bol pri nás niekto z blízkych a to z dôvodu, aby v prípade akýchkoľvek komplikácií mohol privolať pomoc.

 

Aby sme sa touto liečbou mohli zaoberať z pohodlia domova, zaučí nás k tomuto úkonu vyškolený zdravotný personál. Dostaneme vysvetlené všetko potrebné, aby sme sa mohli realizovať na 100%. 

Záver

Keďže to, aby sa naša krv čistila je pre náš život nevyhnutné, je dôležité klásť na zdravie obličiek dôraz. Správna prevencia nás môže ochrániť pre týmto problémom.

No ak predsa sa stane že  vidíte na sebe akékoľvek príznaky toho, že Vám zlyhávajú obličky, alebo nesprávne fungujú,  je veľmi dôležité to riešiť a neodkladať to. Kontaktujte svojho obvodného lekára a ten Vám na základe informácií určite dobre poradí.

 

Hodnotenie

Čo je to dialýza a kto ju potrebuje?
Hodnotenie 5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma