Čo patrí k motivačnému listu?

Čo patrí k motivačnému listu?

Nad čím sa zamyslieť ešte pred jeho písaním?

17.12.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Motivačný list je druhý najpodstatnejší dokument, aký odošleš zamestnávateľovi. Okrem životopisu, totiž práve on rozhoduje, či sa oplatí ťa zavolať na pohovor. Nikto nechce túto šancu prepásť a preto sa snažia svoje motivačné listy napísať čo najdokonalejšie. Čo je dobré si uvedomiť ešte predtým, ako začneš písať svoj motivačný list?

 

Jedna strana stačí

Motivačný list nepotrebuje byť na viac ako jednu normostranu, v podstate je to štandardný rozsah. Písmo by malo byť o veľkosti 12 a font by mal byť klasicky Times New Romans alebo Arial.

Jedna strana môže byť pre niekoho akurát, pre niekoho veľmi málo – to, že je motivačný list tak krátky má svoje mínusy a ako aj plusy.

 

Do obsahu iba tie najpodstatnejšie informácie

Ako si si mohol uvedomiť, do motivačného listu sa tým pádom zmestia iba tie najdôležitejšie informácie o tebe, ktoré by s chcel svojmu zamestnávateľovi odprezentovať. Prosto nie je na to čas. Druhým dôvodom pre tak malý rozsah je aj množstvo motivačných listov, ktoré sa u personalistu alebo zamestnávateľa môžu nakopiť a môže byť naozaj náročné ich všetky prečítať.

 

Zlaď životopis s motivačným listom

Keďže sa tieto dva dokumenty posielajú spolu, je tiež dobré popremýšľať nad tým, ako ich zladiť. Ak napríklad použiješ nejaký dizajn pri tvorbe životopisu, použi ho aj na motivačný list. Mala by ladiť ich farebnosť, štýl písma, ale tiež nemôžeme zabúdať na formálne znaky, ako sú okraje alebo veľkosť písma.

 

A kde zistíš, ako napísať motivačný list? Ak ťa zaujal náš krátky príspevok, klikni na celý článok na Brigada.sk.

Hodnotenie

Čo patrí k motivačnému listu?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 4
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma