Máte v pláne kúpu psa?

Máte v pláne kúpu psa?

Takto budete mať vašu domácnosť, dokonale pripravenú

14.12.2020 | PoctiveSEO.sk | www.caskrmeni.cz

Psíka môžeme vidieť vo veľmi veľa domácnostiach. No častokrát ľudia zabúdajú na to, že psík rovnako ako my, potrebuje svoje zázemie. Sú veci ktoré je potrebné, pred príchodom štvornohého miláčika zariadiť a nemali by sme na to zabudnúť. 

Psík v dome

 

Pokiaľ bývame v dome a psíka máme v pláne chovať na dvore, nemusíme riešiť také množstvo otázok. Hlavne potrebujeme  kúpiť kvalitné granule pre psa, vodítko, obojok, búdu, vyberieme zverolekára. Následne zariadíme, aby mal psík všetky zákonné vyšetrenia, pokiaľ sa tomu nestalo pred tým, než sme zvieratko priniesli domov.   

 

Aby malo zvieratko svoj osobný priestor, nakupujeme koterce pre psy, do ktorých  umiestnime búdy. Búdy musia byť samozrejme prispôsobené veľkosti psa. Pokiaľ niekto nevie ako postaviť búdu, na internete je mnoho rád. Nič zložité a veľmi rýchle. Psíkovi dáme vedľa búdy nejaké hračky, misky na žrádlo a vodu. Do búdy by sme mohli dať nejakú deku aby psík nespal na tvrdom podklade. 

Psík v byte 

 

Avšak, ak sme sa rozhodli mať psa v byte, jeho prítomnosť náš život ovplyvní oveľa viac ako si dokážeme predstaviť. Potrebujeme vybrať pre psíka miesto na oddych, tak aby nám nezavadzal. Misky na jedlo a vodu dáme na také miesto, aby sme si boli istí, že tam môžu ostať. Nechceme predsa zvieratko zbytočne miasť.

 

Kým naučíme psa, aby nám nepočúral byt, to chvíľku trvá. Dovtedy by sme mali nájsť jedno miesto, kde by malo zviera vykonávať svoju potrebu. Ťažko povedať, ako dlho to môže trvať, keďže u každého plemena to je inak. 

 

Bolo by dobré, aby sme sa s  každým členom domácnosti dohodli na rovnakých pravidlách, ktoré budú pre zvieratá platiť. Dôvody sú prosté, pokiaľ my budeme chcieť psa naučiť, aby nám nevyskakoval na gauč, ale iný rodinný príslušník mu to dovolí, nebude náš zákaz akceptovať. Ak sa poriadne nedohodneme, takto by to mohlo dopadnúť pri všetkom. 

Základná starostlivosť o psa

 

Či máme psíka v záhrade, alebo vo vnútri každého psíka treba určite:

 

navštevovať zverolekára- Očkovania sú automatika, avšak niektoreí ľudia, si môžu myslieť, že pokiaľ psík neprejavuje nejaké známky choroby, netreba s ním ísť ku zverolekárovi. To však nie je pravda, psy by mali absolvovať aj pravidelné preventívne prehliadky.

kúpať- Pokiaľ nechceme aby náš pes roznášal blchy, či zapáchal, mali by sme ho pravidelne kúpať a snažiť sa udržiavať ho v čistote. 

strihať- Veľké, alebo nekľudné psy zväčša ku psiemu kaderníkovi, alebo zverolekárovi. No pri malých psoch môžeme jednorázovo zaplatiť za holiaci strojček pre psy a pokiaľ sme aspoň máličko šikovný, môžeme si ho ostrihať doma.

 

Psík je úžasný a verný štvornohý priateľ, avšak so zvieraťom prichádza zodpovednosť a to si treba uvedomiť.

 
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma