Hypotéka na bývanie. Ako na to?

Hypotéka na bývanie. Ako na to?

Ako si vybaviť hypotéku.

14.12.2020 | PoctiveSEO.sk | www.tomasmaga.sk

Pokiaľ sa chystáme postaviť dom, nie je nič nové, že potrebujeme si vziať hypotéku, keďže takýto životný krok, je síce krásny, ale finančne veľmi náročný. 

 

 

Ak máme v pláne stavať, potrebujeme niekoľko desiatok tisíc, aby sme to dokázali zrealizovať. Našetriť takúto sumu, je pre normálneho človeka častokrát v podstate nemožné. Preto je v dnešnom svete úplne normálne, keď si zoberieme od banky hypotéku na stavbu domu. 

 

 

Máme viac možností, ako si peniaze požičať. 

 

Najčastejšie sa rozhodujeme medzi:

Americkou hypotékou-  To je v podstate bezúčelový úver, ktorý je však založený nejakou nehnuteľnosťou. Peniaze, ktoré získame od banky, takouto hypotékou, je možné použiť na čokoľvek, nie len na kúpu nehnuteľnosti. 

Klasický hypotekárny úver-  Je najlacnejší spôsob financovania bývania. Keďže je to hypotéka, ktorá je viazaná na určitý účel. Tento typ hypotéky, môžeme použiť na kúpu, alebo výstavbu nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza na území Slovenskej republiky. 

 

Avšak na to, aby bola hypotéka v´pre nás čo najvýhodnejšia, je nutné aby sme spravili viac správnych krokov, nielen pri  výbere typu hypotéky. S tým nám môže pomôcť finančný poradca. 

 

Takýto človek nám pomáha získať tú najlepšiu možnú hypotéku. Ak si vyberieme naozaj kvalitného finančného  poradcu, mal by to byť  niekto, kto je na riešenie podobných situácií školený. Dôležité je, aby mal skúsenosti a dobré recenzie. Keďže podľa toho, či vyberieme správneho poradcu, alebo nie, sa môže toho ďalej veľa odvíjať.

 

Keďže je to špecialista, čo sa týka financií, najlepšie nám vie poradiť aká hypotéka je správna práve pre nás.Pracuje podľa toho aké informácie mu dáme čo sa týka našich možností, príjmov. Po získaní všetkých informácií od nás, sa snaží podľa ponúk bánk, vyberať ponuku, ktorá bude čo najviac vyhovovať nám.

 

Avšak pred tým, ako sa rozhodneme si brať hypotéku, by sme mali zvážiť naše možnosti a schopnosti. 

 

Napríklad či:

Sme schopní hypotéku splácať

Máme dostaročnú finančnú rezervu

Peniaze ktoré si ideme požičiať, ideme investovať užitočne atď…

 

Ak sme ale na 100% rozhodnutí k takémuto kroku, musíme sa k tomu postaviť zodpovedne. Toto nie je jednodňová záležitosť, ale dlhotrvajúci záväzok, ktorý ak nebudeme brať vážne, nám môže v konečnom dôsledku oveľa viac uškodiť ako pomôcť. 

 

Hodnotenie

Hypotéka na bývanie. Ako na to?
Hodnotenie 4.5 z 5
Počet hlasov 2
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma