Prečo sa ti neozýva zamestnávateľ?

Prečo sa ti neozýva zamestnávateľ?

Chyba môže byť v životopise

30.11.2020 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Viacero ľudí robí pri písaní životopisu tie isté chyby bez toho, aby si to uvedomovali. Nie iba v tom, čo napíšu ale aj v tom ako to napíšu. Sleduj , toto sú tie najčastejšie chyby:

 

Gramatika

Tá nás bude strašiť asi do konca všetkých dní. Je to naozaj zákerná chyba a na to ako aká je „ drobná“ je aj fatálna. Nikto sa jej úplne nevyhne – preto je dôležité si svoj životopis aj niekoľkokrát prečítať, pretože ak sa tam naozaj objaví takáto forma chyby, väčšinou je životopis spochybnený a je iba malá šanca na to aby vybrali spomedzi iných práve ten tvoj.

 

Snaha zaujať

Zaujať zamestnávateľa chce každý, o tom niet pochýb. Každý sa to však snaží spraviť po svojom – napríklad aj dizajnom / vizuálnou stránkou celého životopisu. Avšak pripomíname : nie je potrebné vymýšľať pompézne a neobyčajné formy životopisov (pokiaľ o to priamo zamestnávateľ  nežiada).

 

Príliš obyčajný životopis a žiadna snaha

Niektorí, ktorí myslia prvoplánovo a životopis si potrebujú vytvoriť narýchlo siahnu hlavne po Worde a klasickom vzhľade životopisu. Nie je to však nutné – je síce treba myslieť hlavne na jednoduchosť a prehľadnosť, ale jemná farebnosť napríklad nikdy nezaškodí.

Na druhej strane je tiež dôležité volenie slov, ktoré použiješ v životopise. Klasické formulky, ktoré sa dajú skopírovať aj zo vzorov životopisu sa neodporúča používať. Radšej do životopisu vnes trochu svojej kreativity a osoby.

 

Selekcia pracovných  skúseností

Síce sa radí, aby sa vyselektovali iba relevantné informácie, ktoré sa majú začleniť do životopisu a teda nie je potrebné dávať doň úplne všetko. Avšak je treba si tento výber dobre premyslieť, pretože noho ľudí robí tú chybu, že si odstráni aj podstatné brigády zo strednej školy. Napríklad, ak si vysokoškolákom, alebo čerstvým absolventom, je dobré ak si do životopisu pridáš zopár minulých brigád. Nemajú v tvojom životopise iba úlohu vzpĺŇať prázdne miesto, ale tiež si sa pomocou nich mohol naučiť potrebné veci pre budúcu prácu, ako napríklad prácu so zákazníkmi, komunikácia v cudzom jazyku a podobne.

 

Ako si na tom so svojim životopisom, podarilo sa ti nájsť niekoľko chýb? Životopis je podstatný dokument, pretože je to a prvá vec, ktorá ťa pred zamestnávateľom odprezentuje.

Hodnotenie

Prečo sa ti neozýva zamestnávateľ?
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma