Potrebujem životopis

Potrebujem životopis

Ako ho správne napíšem?

18.01.2022 | Global Services Slovakia s.r.o. | www.brigada.sk

Životopis je veľmi podstatným dokumentom pri hľadaní práce. Väčšina zamestnávateľov ho totiž určite požaduje. Pokiaľ ešte nevieš, ako si jeden vytvoriť, nasleduj naše rady: 

 

Obal predáva

Pri tvorbe životopisu ide hlavne o obsah, nie? Pri hľadaní vhodných zamestnancom, zamestnávateľom pomedzi prsti prešuští mnoho životopisov, a ako inak ho vieš zaujať, než vizuálnou stránkou? Obsah životopisu môže byť dokonalý, ale ak je nečitateľný a neprehľadný, je veľmi ľahké stratiť pozornosť personalistu. 

 

Priveľa info

Niekedy je menej viac a platí to aj pri životopisoch. Ako sme zmienili, uchádzačov o prácu, o ktorú sa snažíš aj ty, môže byť mnoho a preto je dôležité byť priamočiary. Pokiaľ sa uchádzaš o prácu IT-čkara, personalistu nebude zaujímať, že si v 16tich pracoval v zmrzlinovom stánku. Je veľmi dôležité vyberať iba tie informácie, ktoré majú zmysel pre tvoju budúcu prácu.

 

Gramatické chyby

Gramatika je niečo na čo sa upozorňuje pri každom písaní textu. Pri životopisoch to nie je výnimka. Je totiž dôležité pôsobiť profesionálne a s gramatickými chybami a nepresnosťami sa môžete dostať do ťažkostí. Daj svojmu životopisu čas a poriadne si ho prečítaj po jeho dokončení. 

 

Prifarbenie niektorých údajov

Pri hľadaní práce je dôležité nesnažiť sa byť niekym, kto nieste. Klastvá v životopise vás dostanú najďalej do skúšobnej doby. Zamestnávateľ si totiž po čase určite všimne, že naozaj neovládate to, čo ste v životopise uviedli. Buď sebou a miesto toho, aby si zdokonalovali svoj životopis klamstvami, nájdi jedinečnosť sám v sebe.

 

Tvorba životopisu dá zabrať. Aby si svoj čas mohol investovať do produktívnejších vecí, vyskúšaj online životopis. Popredu budeš mať prichystanú struktúru i vizuálnu stránku resumé, takže jediná tvoja starosť bude nahrať fotografiu a vyplniť prázdne políčka.

 

Hodnotenie

Potrebujem životopis
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma