Spoznajte boutique gitary

Spoznajte boutique gitary

Butique gitary. Aké to vlastne sú?

14.05.2021 | PoctiveSEO.sk | www.aurainstruments.com

Čo znamená “butik”?

Pod pojmom „butikové gitary“ alebo Boutique gitary si môže každý predstaviť niečo iné. Znamená to len „drahé“? Nie, nemusí. Existujú aj vintage alebo retro drahé nástroje, ktoré nemusia byt' butikové. Znamená to, teda iba výrobu na zákazku? Nie, niektoré nekvalitné nástroje sú vyrobené neprofesionálmi pre zákazníka, no tiež sa môžu kvalifikovať ako butikové.

 

Aby sme vám to ujasnili, butiková gitara je gitara, ktorá sa nevyrába vo veľkom, ale vyrába ju maloobchod, prevažne tá istá osoba, v malom množstve, z kvalitných materiálov a áno niekedy aj za vyššie ceny. Výrobcovia týchto gitár si, ale dávajú záležať na každom každučkom detaily gitary.

 

Ak sa gitara vyrába pre hudobníka, výrobcovia sú schopní každú časť upraviť a napasovať presne podľa jeho gusta. Existuje veľa faktorov, ktoré výrobcovia berú do úvahy, aby gitara najlepšie vyhovovala herným potrebám.

Materiál

Stavitelia gitár vedia, že vynikajúce gitary začínajú s výberom toho najlepšieho materiálu. Toto je často jednou z najväčších výziev pri výrobe vysoko kvalitných nástrojov. Skutočne kvalitné drevo sa dnes ťažko hľadá a rok, čo rok je to ťažšie. Vystopovať vysoko kvalitné drevo na výrobu gitár si vyžaduje veľké úsilie, to však staviteľov neodrádza. Bez ohľadu na to, ako je prístroj zostavený, kvalita konečného produktu bude závisieť od použitého dreva. To je dôvod, prečo je veľa staviteľov ochotných vynaložiť veľké úsilie a zaplatiť aj vysoké ceny za vynikajúce materiály.

Práca

Keď sa vyberú tie najlepšie materiály, ďalšou najväčšou výzvou je, dať všetko dohromady. Celý proces si vyžaduje veľa zručnosti a skúsenosti, pretože sa všetko vyrába ručne. Je to hotové remeslo. A aj jeden z najväčších rozdiel ku "fabrikovo vyrábaným " gitarám. 

O hudbe sa hovorí, že je liekom pre duševne zdravie. Započúvajte sa do skladieb alebo si pozrite koncert vašej obľúbenej kapely a vychutnajte si zvuk gitár, keybordu či bicích. Spoznali by ste butikovú gitaru?

 
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma