Štúdium a finančná nezávislosť v jednom?

Štúdium a finančná nezávislosť v jednom?

Veľa z nás si už v študentských rokoch uvedomuje, že bez práce raz nebudeme môcť žiť.

21.04.2023 | Global Services Slovakia s.r.o. | brigada.sk

Chceme byť finančne nezávislí a začať na sebe pracovať. Začíname preto vyhľadávať možnosti, ako peniaze získať. Rôzne brigády nám pomôžu nabrať pracovné skúsenosti,  finančne si prilepšiť. Navyše je to skvelá príležitosť vylepšiť si životopis. 

 

Brigádu, alebo prácu si môžeš nájsť prostredníctvom rôznych webových stránok, podľa kategórií alebo kraja v ktorom žiješ. Doslova nájdeš brigádu na mieru, ako pre teba. 

Nezabudni však, že brigádovať môžeš len do 26 rokov a len keď si študentom strednej školy alebo študentom dennej formy štúdia na vysokej škole. 

 

Čo sa týka času, ten hrá asi najväčšiu rolu pri hľadaní brigády pre študentov. Je nutné aby sa školské povinnosti dali skĺbiť so samotnou brigádou. Mnohí zamestnávatelia sú však pri tomto zhovievaví a prispôsobia sa rozvrhu študenta tak, aby mu práca vyhovovala. 

 

Plat je asi najväčší motivačný faktorv študentských rokoch. Treba myslieť na to aby nám počas hladania brigády vyhovovali aj platové podmienky. To, že si zarobíme vlastné peniaze nás naučí si ich vážiť a zodpovedne s nimi narábať.

Keď si študentom, každé euro sa počíta. 

 

Nezabudni, že práca ti má niečo aj poskytnúť, nielen peniaze ale aj skúsenosti. Vyberaj si preto brigádu, kde možno aj uplatníš niečo, čo si sa naučil v škole alebo v tom chceš pokračovať aj do budúcnosti. 

 

Výhodou práce počas štúdia je vo všeobecnosti finančná nezávislosť a získavanie skúseností no ďalšieho zamestnania. Nevýhodné môže byť nedostatok voľného času, či už na oddych alebo školské povinnosti. Mysli na to, že by si mal bať v týchto veciach rovnaký pomer.

 

Hodnotenie

Štúdium a finančná nezávislosť v jednom?
Hodnotenie 4.67 z 5
Počet hlasov 3
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma