Tipy pre výber vhodnej podlahy do garáže

Tipy pre výber vhodnej podlahy do garáže

podlaha do garáže

05.03.2022 | PoctiveSEO.sk | altima.sk

Možno sa chystáte kúpiť garáž alebo renovovať tú, ktorú už máte. Nech už je dôvod akýkoľvek, výber vhodnej podlahy do garáže môže byť niekedy zložitý. Je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Garáž je miesto, kde by mala byť podlaha schopná odolať rôznym vplyvom, ako sú výskyt vody z vozidla, škvrny od oleja či paliva či stopy po kolesách.

 

Ktorá podlaha bude spĺňať vaše požiadavky na odolnosť, údržbu a funkčnosť?

 

Faktory, ktoré treba zvážiť pred kúpou podlahy

 

1. Vzhľad

Zladiť celkový vzhľad interiéru je niečo, čo pri výbere podlahy do garáže napadne málokoho. Garáž je však súčasťou vášho domu a určite nechcete, aby vám podlahy neladili so zvyškom interiéru. Mali by ste vziať do úvahy aj farbu a porovnať si rôzne odtiene. Nezabúdajte, že zvolenú podlahu si vyberáte na niekoľko rokov, preto by sa vám mala aj páčiť. 

 

Tip: Viete ako vybrať správny typ podlahy do jednotlivých častí domu?

 

2. Rozpočet

Veľa ľudí vhupne do realizácie projektu bez toho, aby zvážili financie. Vytvorte si rozpočet, ktorý ste ochotní minúť a držte sa ho.

 

3. Urobte si zoznam

Zapíšte si všetko, čo sa bude v garáži vykonávať, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorý materiál na podlahu bude pri vašich vašich podmienkach najlepší. Garáž nemusí slúžiť len na zaparkovanie auta, ale aj skladovanie predmetov alebo ako dielňa. Niektorí majitelia zvolia do garáže dlaždice. I keď taká podlaha môže vyzerať dobre, krehkosť dlaždíc môže spôsobiť ich puknutie, najmä vtedy ak vám často padajú veci na zem.

 

4. Výber vhodnej firmy

Je absolútne nevyhnutné vybrať si ten správny tím a firmu, ktorá vám pohľadu do garáže inštaluje. Vyberte si takú, ktorá má dobré recenzie a vy si budete istí, že vám podlahu namontujú správne, aby ste sa vyhli možným nepríjemnostiam v budúcnosti.

 

5. Garancia

Ak spoločnosť zaručuje spokojnosť, ale neponúka vhodnú záruku, pravdepodobne asi nemá istotu a neverí svojej práci. Ale ak má spoločnosť napríklad 25-ročnú záruku na akúkoľvek nehodu a zároveň odvedie dobrú prácu, určite sa pre ňu rozhodnite. Urobte si dostatočný prieskum, aby ste sa uistili, že si zvoľte správne. V takýchto prípadoch pomôžu recenzie spokojných zákazníkov. 

 

6. Údržba

Nakoniec by ste mali myslieť na údržbu podlahy. Mnohí majú dosť práce so starostlivosťou o domácnosť a nechcú investovať čas navyše upratovaním garáže a každý typ podlahy si vyžaduje inú údržbu. Čistenie by však malo byť čo najjednoduchšie a praktické. Pred kúpou si teda premyslite, koľko času chcete investovať do udržiavania čistoty podlahy v garáži.

 

Vhodné podlahy a materiály

 

Keramické dlaždice

Druhým častým, no o niečo drahším, riešením je keramická dlažba vhodná pre vyššiu záťaž. Ak chcete, aby podlaha vo vašej garáži pôsobila esteticky a ste ochotní investovať väčší obnos peňazí, určite siahnite po dlaždiciach. Dlažba je síce drahá a náročná na pokládku, ale zato odolná voči povrchovej vode aj chemikáliám a ľahko sa čistí. Naozaj kvalitné dlaždice prežijú aj náročnejšie podmienky. Ak je taká podlaha dobre položená, vydrží vám celé desaťročia. Ďalšou výhodou je jednoduché čistenie a široká variabilita farieb, štýlov a veľkostí.

 

Nevýhodou môže byť krehkosť. K ich prasknutiu môže dôjsť už pri páde niečoho ťažšieho. Na dlaždiciach s lesklým povrchom treba dávať v zime pozor, pretože hrozí riziko pošmyknútia.

 

Tip: Chcete si uľahčiť parkovanie? Vyznačte si na podlahe reflexnými páskami hranice,pokiaľ môžete parkovať.

 

Ďalšie obľúbené materiály:

 

– Gumové a vinylové rohože

– Betonové a epoxidové nátery

– PVC dlaždice

 

Dominika Blchová, SEO služby a copywriting

Photo by Erik Mclean on Unsplash
Photo by Damir Kopezhanov on Unsplash

Hodnotenie

Tipy pre výber vhodnej podlahy do garáže
Hodnotenie 4.6 z 5
Počet hlasov 5
Pridať top správu
Predchádzajúci Nasledujúci
Vyhľadávanie
Vyhľadať
Monitoring
Odoslať Viac
VÝHODY REGISTRÁCIE

Publikovanie PR správ
Zápis v katalógu
SEO spätné odkazy
Monitoring

Vyskúšaj zdarma